aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaatyhtrfgyhtgtt.jpg

Wicepremier Jacek Sasin (PiS) zareagował na sukces polskiej tenisistki Igi Świątek.

Ma zaledwie 19 lat i na swoim koncie już wygraną we francuskim turnieju Roland Garros. Iga Świątek stała się w ostatnich dniach nową gwiazdą polskiego sportu, a co za tym idzie zwróciła wielką uwagę na siebie ze strony polityków.

Tuż po zwycięstwie z gratulacjami dla Świątek podążyli m.in. premier i prezydent.

- Niesamowity, historyczny sukces Igi Świątek w Roland Garros. Ten dzień przechodzi do historii Polski, polskiego sportu i polskiego tenisa. Dziękujemy! Gratulujemy z całego serca i bijemy brawo na stojąco Pani Igo! - napisał prezydent za pośrednictwem mediów społecznościowych.

- Osiągnęła dziś życiowy i - jestem przekonany - dopiero pierwszy sukces w Wielkim Szlemie - dodawał Morawiecki. 

Wicepremier Jacek Sasin w swoim komentarzu poszedł o krok dalej. Sukces młodej Polki polityk PiS-u powiązał ze wsparciem ze strony państwa.

- Cieszę się też, że to LOTOS jest sponsorem strategicznym Polskiego Związku Tenisa wspierając rozwój dyscypliny i talenty takie jak Iga występują w barwach Reprezentacji Polski. Nie można też zapomnieć o udziale Totalizatora jako sponsora polskiego tenisa - pisze Sasin na Twitterze.

Polityk bardzo szybko doczekał się odpowiedzi ze strony internautów;

"A nie wystarczyło napisać brawo?".

"Ile by można było zrobić dobrego za te 70 mln dla polskiego tenisa? Tak tylko pytam. P.s makijaż się panu rozmazał".

"Boże, jaki bezczelny typ i do tego kłamca. Sponsorem Igi Świątek był Lexus. I to ona i jej rodzice są odpowiedzialni za ten sukces, a nie wy".

"Jak łatwo wam się podczepia pod sukcesy, w których nie macie najmniejszego udziału. W myśl powiedzenia o płynącym z doczeką, okręcie".

         Popierasz Sasina - kciuk w górę!

+ 6
- 1320

Polub Polityczek.pl