aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakrotkyohkhhyhhhh.jpg

Historyczny sukces 19-letniej Igi Świątek. Polska tenisistka wygrała turniej Roland-Garros rozgrywany we Francji.

Iga Świątek została pierwszą Polką, która zdobyła tytuł wielkoszlemowy w singlu. 19-latka pokonała Amerykankę Sofię Kenin; 6:4, 6:1.

Sukces młodej Polki sprawił, że tenisistce zaczęli gratulować niemal wszyscy. Nie zabrakło oczywiście gratulacji umieszczanych przez polityków w mediach społecznościowych.

Posty, na których widnieje tenisistka, często są oznaczane z logiem... partyjnym. Takim wpisem popisał się m.in. poseł Tomasz Trela, który po tym, gdy został skrytykowany przez internautów, szybko usunął swój wpis.

Ej-gMCPXkAA-Ji3_1.jpg

- Pan poseł ma zgodę na takie wykorzystanie wizerunku? Bo klasy w takim podpinaniu się to nie ma... - komentuje zachowanie posła Lewicy Grzegorz Nawacki, redaktor naczelny "Pulsu Biznesu".

Oficjalne gratulacje złożyli Idze Świątek przedstawiciele obozu władzy; premier Mateusz Morawiecki oraz prezydent Andrzej Duda.

- Ogromne gratulacje dla Igi Świątek, która osiągnęła dziś życiowy i - jestem przekonany - dopiero pierwszy sukces w Wielkim Szlemie. Znak zwycięstwa Niesamowita historia, którą napisała ta młoda dziewczyna na kortach Rolanda Garrosa ! Paryż jest dzisiaj polski! - zareagował premier.

Prezydent Andrzej Duda w takim samym tonie odniósł się do sukcesu młodej Polski.

- Niesamowity, historyczny sukces Igi Świętek w Roland Garros. Ten dzień przechodzi do historii Polski, polskiego sportu i polskiego tenisa. Dziękujemy! Gratulujemy z całego serca i bijemy brawo na stojąco Pani Igo! - napisał prezydent za pośrednictwem mediów społecznościowych.

         Popierasz zachowanie polityków - kciuk w górę!


+ 3
- 639

Polub Polityczek.pl