89220763_139443704052855_1887375758513758955_n_1.jpg

Dobromir Sośnierz (Konfederacja) wypowiedział się na temat praw zwierząt. Wszystko w kontekście zwierząt futerkowych.

Konfederacja należy do tej siły politycznej w Sejmie, która najostrzej krytykuje ustawę polityków PiS ws. zakazu hodowli zwierząt futerkowych, jak i ograniczającą ubój rytualny.

Konfederaci określają planowane zmiany w prawie - ustawa znajduję się w Senacie, a później trafi na biuro prezydenta Andrzeja Dudy - jako atak na polskie rolnictwo.

- Zwierzęta nie są obywatelami, nie są ludźmi. Nie widzę powodu, dla którego mielibyśmy bronić zwierząt przeciwko ludziom. To odwrotnie, powinniśmy bronić ludzi przeciwko zwierzętom, albo przeciwko lewicy - mówił na antenie Polsat News Dobromir Sośnierz.

Do sieci trafiły medialne zbitki wypowiedzi polityka Konfederacji na temat zwierząt. Sośnierz mówi m.in. że zwierzęta nie mają praw, ponieważ nie płacą podatków czy że zwierzęta to tylko maszyny zrobione z mięsa.

- Powiedzieć „ignorant” to mało - komentuje posłanka Anna Żukowska (LEWICA).

Reakcje internautów:

"Dzieci też nie płacą podatków, to znaczy, że nie mają żadnych prawa?".

"Kiedyś to samo mówiono o dzieciach, kobietach, niewolnikach... Tylko biały mężczyzna miał jakiekolwiek prawa".

"Życzę panu Sośnierzowi, aby w przyszłym wcieleniu (jeśli takowe istnieją) został piękną gazelą. Po pierwsze - pożytek z niego pewnie byłby większy, po drugie - mógłby się przekonać, czy zwierzęta rzeczywiście bólu nie czują".

"Kiedy myślisz, że jesteś na dnie, pamiętaj, że od spodu puka Sośnierz".

        Popierasz SOŚNIERZA - kciuk w górę!


+ 59
- 1005

Polub Polityczek.pl