29693719450_fcdcc51741_c.jpg

Beata Szydło skomentowała dzisiejszą decyzję Parlamentu Europejskiego. Chodzi o przyjęcie rezolucji dotyczącej praworządności w Polsce.

Europosłowie zagłowili za dokumentem, który mówi o pogarszającej się sytuacji w Polsce w kwestii praworządności. Za rezolucją głosowało 513 europosłów, 148 było przeciw, 33 wstrzymało się od głosu. Politycy Platformy i Lewicy głosowali za przyjęciem raportu. Europosłowie PiS byli przeciw, europosłowie PSL wstrzymali się od głosu.

- PiS konsekwentnie upokarza Polskę, zachowuje się jak wewnętrzny najeźdźca, a symetryści buzia w ciup: „spór prawny”, „dwie strony barykady” itp. brednie. Sądy mogą być musztrowane, wyroki olewane, rezolucje międzynarodowe wyśmiewane, nepotyzm kwitnie, a ci udają, że deszcz pada - wypowiada się publicysta Przemysław Szubartowicz.

Politycy PiS mówią o ataku na Polskę a polskim europosłom głosującym "za" raportem zarzucają zdradę kraju. Głos ws. rezolucji zabrała była premier Beata Szydło. Europosłanka nawiązuje do dzisiejszej 81. rocznicy napaści ZSRR na Polskę.

- 17 września to dla Polski symboliczna i tragiczna data. Tymczasem właśnie ten dzień wybrano w PE na podjęcie wrogiej i kłamliwej rezolucji wobec Polski - pisze była szefowa polskiego rządu.


Internauci do Szydło:

"O ile mnie pamięć nie myli to Pani kłamała o strefach wolnych od LGBT. Mówiła Pani, że ich nie ma w Polsce - a to kłamstwo. Jakim cudem uzyskuje Pani rozgrzeszenie w kościele po tylu kłamstwach".

"Jakim trzeba być dzbanem, by robić takie zestawienia".

"Nie, to wasza narracja jest kłamliwa. Wstyd to kłamać. Wstyd to prawo łamać. Zwłaszcza gdy ma się je w nazwie partii. I wstyd słuszną reakcję na łamanie prawa zestawiać z tym, co stało się 17 września 1939 roku. Proszę przestać manipulować w ten obrzydliwy, prostacki sposób".

"Wstydzić to się powinni Ci, którzy od 5 lat łamią prawo w Polsce i niszczą reputacje Polski na arenie międzynarodowej". 

         Popierasz SZYDŁO - kciuk w górę!


+ 37
- 2838

Polub Polityczek.pl