aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalfrfkrokrfff.png

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki skomentował wczorajszą debatę poświęconą Polsce w Parlamencie Europejskim.

Europosłowie dyskutowali wczoraj w Brukseli o nieprzestrzeganiu przez polski rząd praworządności oraz poruszono temat tzw. "stref wolnych od LGBT". Istnieje realna groźba, że Polska z powodu ataku polityków PiS na sądownictwo otrzymania mniejsze fundusze z UE.

Czarnecki pojawił się dzisiaj na antenie Telewizji Republika, gdzie odnosił się do wydarzeń w PE.

- To są preteksty, a nie realne powody (...) Czasem to jest kornik drukarz i Puszcza Białowieska, czasem media, czasem wymiar sprawiedliwości, praworządność, a czasem ostatnio kwestie LGBT. Przy czym tych, którzy o tym mówią, nie interesują fakty, nie interesuje prawda, rzeczywistość, tylko korzystają z fake newsów lub kreują fake newsy.

- Jeżeli oskarżenia wobec Polski kieruje hiszpański socjalista to ja w pewnym sensie nawet go rozumiem (...) on woli, żeby mówić o tym, że z praworządnością jest na bakier w Polsce niż żeby mówić o Hiszpanii, gdzie hiszpańska policja pałuje aż trzeszczą kości na ulicach Barcelony czy innych katalońskich miast. Jeżeli to mówią ludzie lewicy, to ich psychologicznie rozumiem, chociaż kłamią, bo ich bardzo boli, że lewicy w ogóle nie było w polskim parlamencie w zeszłej kadencji.

Czarnecki mówił o "ataku na Polskę" oraz wyjaśniał, dlaczego on jego zdaniem ma miejsce.

- Są też inne powody takiego ataku na Polskę, przede wszystkim to są powody natury polityczno-ekonomicznej - Polska rośnie. Polska jest formalnie wśród 5 największych krajów UE, jest liderem 11 krajów, które weszły do UE w ostatnich kilkunastu latach, Polska jest partnerem nr 1 USA w UE i to budzi zazdrość, budzi poczucie konkurencyjności Polski i tego typu debaty mają konkurencyjność ograniczyć - komentował Czarnecki debatę w Parlamencie Europejskim poświęconą wydarzeniom w Polsce.

      Popierasz CZARNECKIEGO - kciuk w górę!

+ 15
- 1468

Polub Polityczek.pl