50339192457_7acd5625af_c.jpg

Wojewódzki Sąd Administracyjny wydał dzisiaj wyrok ws. majowych wyborów prezydenckich - do których nie doszło.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości chcieli za wszelką cenę zorganizować wybory prezydenckie w pierwotnie ustalonym terminie w maju - mimo trwającej wówczas pandemii koronawirusa. Na temat decyzji władz - w tamtym czasie - zabrał dzisiaj głos Wojewódzki Sąd Administracyjny.

- Decyzja premiera Morawieckiego zlecająca Poczcie Polskiej przygotowanie wyborów kopertowych nieważna - informuje dziennikarz Patryk Michalski, RMF FM.

- Miażdżące uzasadnienie WSA ws. wyborów kopertowych. Decyzja Morawieckiego, w której zlecił Poczcie przygotowanie wyborów kopertowych - rażącym naruszeniem prawa. Premier nie ma żadnych kompetencji dotyczących przygotowania jakichkolwiek wyborów powszechnych, uprawnione jest PKW. Mamy dziś jednoznaczną odpowiedź, dlaczego prezydenckie wybory kopertowe 10 maja się nie odbyły: bo nie było żadnej podstawy prawnej do ich przeprowadzenia, a decyzja premiera stanowi rażące naruszenie prawa i jest nieważna. - realacjonuje dziennikarz.

Straty - dla budżetu państwa - związane z organizacją wyborów, które się nie odbyły, szacowane są na ok. 70 mln. zł. Nikt z obozu władzy do tej pory nie poniósł odpowiedzialności.

               Bronisz PiS - kciuk w górę!


+ 9
- 1008

Polub Polityczek.pl