aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakpkdffkorfrrrrr.jpg

Profesor Magdalena Środa odniosła się do ostatnich wypowiedzi metropolity krakowskiego abp Marka Jędraszewskiego.

Jędraszewski po atakach na społeczność LGBT - mówił o "tęczowej zarazie", tym razem postanowił ostrzec przed m.in... singlami. Arcybiskup mówił o "ideologii singli, LGBT oraz gender".

- To nie ma nic wspólnego z wielkim, wspaniałym zamysłem Pana Boga, gdy powoływał człowieka do życia jako kobietę i mężczyznę, którzy mają żyć razem dla siebie, których miłość ma być płodna, a w tej płodności mają widzieć przejaw Bożego błogosławieństwa. Mają żyć razem i dla siebie jednocześnie, zgodnie z tym co przysięgali wobec Boga i Kościoła w sakramencie małżeństwa - wypowiadał się Jędraszewski.

- Abp Jędraszewski atakuje kler i dokonuje samokrytyki? Wbija szpilę szefowi PiS? Ostrzega przed „ideologią singli”. Mówi, że pełnię życia daje rodzina i małżeństwo. Tak czy owak, mamy kolejny fantazmat odciągający uwagę od pedofilii w Kościele katolickim i jej tuszowania - komentuje filozof Jerzy Bokłażec.

Na temat słów hierarchy głos zabrała za pośrednictwem social mediów socjolog Magdalena Środa.

- Biskupowi Jędraszewskiemu należy się jakaś poważna nagroda (Złoty cielec?). Za wiele spraw: za ideologiczną inwencję (w kwestii wynajdywania "obcych"), za skuteczne szczucie, za konsekwentną pracę na rzecz upadku Kościoła w Polsce, wreszcie za równie konsekwentne budowanie rodzimego, narodowego ciemnogrodu. Oczywiście, możecie twierdzić, że ma wielu konkurentów, również po stronie świeckiej (uważam, że dziś numerem jeden jest Mikołaj Pawlak, który ma w sobie taki potencjał głupoty, że można go pokazywać w cyrku), ale inwencja Jędraszewskiego jest naprawdę godna pozazdroszczenia.

- Wszystkich singli kierować do przydiecezjalnych poradni terapii konwersyjnej! Singli, homoseksualistów, LGBT nawraca się tam na katolicyzm (w polskim wydaniu) a za całą robotę płaci rząd finansując księży - terapeutów. Z biznesowego punktu widzenie dobrze pomyślane. Tylko gdzie kierować takich Jędraszewskich? - kończy swój wpis Magdalena Środa.

           Popierasz ŚRODĘ - kciuk w górę!


+ 735
- 6

Polub Polityczek.pl