EgGLhvkWAAA8gSy.jpg

Posłanka Anna Maria Siarkowskia (PiS) wypowiedziała się o byłym Rzeczniku Praw Obywatelskich Adamie Bodnarze.

Bodnar, choć zakończył oficjalnie pełnić funkcję RPO - nadal sprawuje swoje obowiązki i będzie to robić aż do czasu kiedy zostanie wyłoniony nowy Rzecznik Praw Obywatelskich.

- "Ostatni Mohikanin", jeden z bohaterów mego dzieciństwa, przychodzi mi na myśl, gdy kończy służbę Adam Bodnar - wypowiada się europoseł Janusz Lewandowski.

Na temat wyboru nowego RPO głos zabrał w rozmowie z portalem gazeta. pl sam Bodnar:

- Myślę, że politycy prędzej, czy później doprowadzą jednak do skutecznego wyboru. To nie jest takie trudne. Wystarczy pójść na kompromis. Wystarczy zrezygnować, być może, z jakichś politycznych mocnych zamiarów w odniesieniu do instytucji rzecznika i dogadać się z Senatem. Myślę, że jedno spotkanie między marszałkami Sejmu czy Senatu pewnie załatwiłoby problem - ocenił były RPO.

Pracę Adama Bodnara i jego kadencję postanowiła skomentować w mediach społecznościowych posłanka PiS Anna Maria Siarkowska.

- Pan A.Bodnar nie służy narodowi i obywatelom, lecz neomarksistowskiej ideologii. Nigdy nie powinien pełnić funkcji Rzecznika Praw Obywatelskich - pisze posłanka.

- Gdyby głupota umiała latać, fruwałaby pani jak gołębica. Pani już kiedyś zasłynęła idiotycznym tekstem, źe "osoby LGBT wymrą". Pani się mieni katoliczką, a jest pani zwykłą hejterką plującą na osoby LGBT. Dno. Za Adamem Bodnarem to pani może co najwyżej teczkę nosić - odpowiedziała dziennikarka Aneta Mościcka.
       Popierasz SIARKOWSKĄ - kciuk w górę!

+ 18
- 1274

Polub Polityczek.pl