Ehyw6-_WAAAE97Q.jpg

Premier Mateusz Morawiecki wziął dzisiaj udział w III Ogólnopolskim Święcie "Wdzięczni Polskiej Wsi" na Pólku pod Bralinem.

Do rolników. Dziękuję za państwa trud, wysiłek, pracę i zapał, bo ich owoców doświadczamy wszyscy w Polsce. Szczególnie dziękuję za plony zebrane w tym niezwykle trudnym dla nas wszystkich roku. W Polsce ani przez chwilę nie zabrakło chleba. Zdrowa i świeża polska żywność była i jest dostępna wszędzie, w każdym zakątku naszej ojczyzny. Staramy się, aby żadna przeszkoda, którą rolnicy napotykają na swojej drodze, taka jak susza, powódź czy pandemia, nie była na tyle silna, aby Państwa praca stanęła w miejscu.

Mamy dziś szczególny powód, żeby dziękować wszystkim rolnikom i całej polskiej wsi. Polska wieś zawsze była bastionem polskości i prostego moralnego prawa. Polskie rolnictwo i polski rolnik stali zawsze na straży polskości.

UE i rolnictwo. Zobowiązujemy się dbać o polską wieś. Dlatego kilka tygodni temu wywalczyliśmy największe w historii środki dla polskiej wsi w Brukseli - 30 mld euro. Świadomi wyzwań i potrzeb naszych rolników, kierujemy dodatkowe wsparcie dla wsi i rolnictwa nie tylko ze Wspólnej Polityki Rolnej, ale także z innych unijnych funduszy, tak aby ich suma była równa rosnącym potrzebom.

Gospodarka. To coraz bardziej nowoczesna polska wieś wytycza kierunki dla całej polskiej gospodarki i dlatego jest naszą polską racją stanu. Chcę po staropolsku bardzo serdecznie wszystkich pozdrowić - Szczęść Boże polskiej wsi! Szczęść Boże całej Polsce!

Przyszłość. Chcemy by szarość odziedziczona przez po-PGR-owskie wsie po PRL-u nareszcie została rozświetlona przez nowoczesność. Dlatego do końca 2020 roku powstanie specjalny fundusz inwestycyjny dla gmin, w których funkcjonowały PGR.

***

Szef rządu Prawa i Sprawiedliwości porównał rolników do rycerzy...

- Mgr historii Morawiecki jest potwornym nieukiem na pograniczu kretynizmu. "Polskich" rolników 1055 lat temu Piastowie ze swoją drużyną brali w niewolę. Część osadzali w centralnej Wielkopolsce, część sprzedawali jako niewolników na południe uzyskując w zamian srebro - komentuje ekonomista Tomasz Urbaś.

Reakcje internautów:

"Rolnik to rycerz, a polska wieś jest tak płodna, że nawet Polskę urodziła. Tam nie nikogo, kto by go kopnął w kostkę w takim momencie?".

"Szanuję, że twaróg był dobrze doprawiony".

"I pierwszym rolnikiem oczywiście był Morawiecki".

"Dożynki >> płody rolne >> narodziny Polski >> rycerze. Ten dziwny typ, opanował do perfekcji, pier... bez sensu".

     Popierasz MORAWIECKIEGO - kciuk w górę!


+ 2
- 431

Polub Polityczek.pl