117592383_4451244164915904_3464796852233526708_o_2.jpg

Mecenas Roman Giertych wypowiada się o bieżących tematach politycznych. Prawnik apeluje m.in. do rządzących ws. zdarzeń na wyspie Lesbos.

Oskary. Ultra poprawność polityczna wkracza do konkursu o „Oskary”. Film, aby mógł być w konkursie musi dotyczyć kobiet, LGBT lub innych mniejszości. Samo zresztą zestawienie kobiet z mniejszościami jest idiotyczne. A potem się dziwią, że wygrywa Trump.

Białoruś. Głównym powodem bezkarności reżimu Łukaszenki jest brak niezależności prokuratury i sądów.
My niezależnej prokuratury już nie mamy. Niezależne sądy PiS chce zlikwidować w tym roku. Jeżeli nie wiecie dlaczego, to zobaczcie, po co Łukaszenko kontroluje wymiar sprawiedliwości.

Zwierzęta futerkowe. Ciekawe, że Jarosław Kaczyński chce zakazać uboju rytualnego. Pamiętam wyrok TK, którego sprawozdawcą był prof. Andrzej Rzepliński, który uznał, że zakaz uboju jest sprzeczny z konstytucyjną zasadą wolności religijnej. Może w ramach ochrony zwierząt zrobimy jeden, mały krok, ale za to konsensualnie: zakażemy uboju koni!

Przeczytałem projekt ochrony zwierząt futerkowych i zauważam brak w postaci zakazu hodowli kaczek i gęsi na puch. Puch używany jest przecież tak samo, jak futra, a sposób hodowli podobny. Czyżby Jarosław Kaczyński nie chciał poprawić losu gęsi i kaczek? Rolnicy jako osoby niezależne finansowo są naturalnym celem ataku dla każdej władzy autorytarnej, która chce ludzi uzależnić od pomocy państwowej. Nic więc dziwnego, że PiS zajmie się teraz likwidacją tej niezależności. Zdaje się, że środowiska rolne głosowały na PiS pokazując na samych sobie, że i karpie potrafią zagłosować za przyspieszeniem Wigilii... Zakaz uboju rytualnego uderzy nie tylko w rolników, ale w konsumentów żydowskich. Będzie to kolejna wojna z Żydami. Ciekawe, czy wycofanie się z tej wojny odbędzie się, tak jak w przypadku ustawy o IPN, podczas spotkania w siedzibie Mosadu, gdzie podyktowano zmianę ustawy.

Awaria Czajki. Skoro pracujący w TVP dziennikarzopodobni mogli ze śmietnika wybierać śmiecie, aby je porozrzucać przed nagraniem, to jaką mamy pewność, że dzisiejsze ryby w Wiśle nie pochodzą po prostu ze sklepu rybnego?

Lesbos. Apeluję do rządu, aby ze względów humanitarnych przyjął grupę uchodźców z Lesbos. Przyjęliśmy kiedyś prawie 100 tysięcy Czeczenów, to kilkaset kobiet i dzieci, które od lat czekają na pomoc UE krzywdy nam nie zrobi.
Martwcie się najpierw o umierających ludzi, a potem o zwierzęta. Apeluję do Szymona Hołowni, Borysa Budki i Władysława Kosiniak-Kamysza, aby postawili temat uchodźców z Lesbos jako ważne zagadnienie w debacie publicznej.

          Popierasz GIERTYCHA - kciuk w górę!

+ 345
- 19

Polub Polityczek.pl