640px-Stadnina_koni_w_Janowie_Podlaskim.jpg

Kolejne zmiany w stadninie koni w Janowie Podlaskim. Nowym szefem został Lucjan Cichosz, były poseł i senator PiS.

Jeżeli politycy Prawa i Sprawiedliwości robią z Polską to, co nominaci partyjni zrobili ze stadniną w Janowie - to mamy powody do obaw. "Perła w koronie światowych stadnin" zmieniła się w ciągu ostatnich 5 lat nie do poznania. Na gorsze.

Ostatni prezes stadniny Marek Gawlik - zastąpi go Cichosz - wytrzymał na stanowisku zaledwie 5 miesięcy.

- Moja misja skończyła się w tym zakresie, w którym mogłem pracować - powiedział Gawlik żegnając się ze stanowiskiem.

- Jeśli ktoś jest w trzech radach nadzorczych państwowych spółek, to jest to patologia. Podobnie jak to, że były poseł PiS pan Cichosz pracuje w radzie nadzorczej PGE, a kilka tygodni później zostaje prezesem stadniny koni w Janowie - powiedział w Polsacie o nominacji Cichosza poseł Dariusz Wieczorek (Lewica).

Portal TVN24 rozmawiał z mieszkańcami okolicy, gdzie znajduje się stadnina - ci narzekają na obecną sytuację koni.

- Oni wyprzedali konie, które naprawdę miały dobre rodowody i które wydawały bardzo dobre dzieci do sprzedaży. Takich koni się nie wyprzedaje ze stadnin - mówi jedna z mieszkanek.

- Wcześniej można było do Janowa pojechać i pospacerować, a teraz tych, którzy chcą to zrobić, wita opuszczony szlaban - skarży się pan Janusz Wieczorek.

Mimo wszystko znawcy nie tracą nadziei, że w Janowie zacznie dziać się lepiej.

- Jest szansa, uważam, na poprawienie dobrostanu, no bo nie można hodować zwierząt po to, żeby im robić krzywdę - komentuje Jerzy Białobok, były prezes stadniny w Michałowie.

Reakcje internautów:

"To jest porażka! Kiedy w końcu PiS posadzi na tym stołku kogoś kompetentnego?".

"Chciałoby się powiedzieć - tylko koni żal, ale nie - hodowla koni przestała być główną działalnością stadniny, która od 2015 roku najwięcej zarabia na hodowli bydła i sprzedaży mleka... Obora, a nie stadnina!".

"Po PiSie w Janowie będziemy świnie hodować...".

           Popierasz PiS - kciuk w górę!

+ 6
- 678

Polub Polityczek.pl