aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakeokofkokfokfokffff.jpg

Teolog Jarosław Makowski odniósł się do publikacji dziennikarza Szymona Piegzy (Onet) poświęconej pedofilii w Kościele katolickim.

Piegza opisał w artykule przypadek księdza Jana Wodniaka - przez 35 lat proboszcza parafii w Międzybrodziu Bialskim. Duchowny wykorzystywał przez lata nieletniego, a jak zauważa dziennikarz, przypadków mogło być dużo więcej. O przestępstwach proboszcza mieli widzieć wysoko postawieni przedstawiciele Kościoła.

W latach 1984- 1989 ksiądz miał wykorzystać chłopca ponad 500 razy.

- Kardynał Stanisław Dziwisz, polscy biskupi, a także nuncjusz apostolski w Polsce mają na sumieniu sprawę Janusza Szymika, wieloletniej ofiary księdza pedofila Jana Wodniaka - stwierdza Piegza.

- Informacja o kilkuset gwałtach na dziecku przez sekretarza kard. Macharskiego księdza Jana Wodniaka to jest szok nawet jak na wcześniej ujawnione przypadki pedofilii w Kościele - odnosi się do sprawy dziennikarka Aneta Mościcka.

Na temat publikacji głos zabrał także teolog i publicysta Jarosław Makowski. Zdaniem uczonego cały Episkopat powinien podać się do dymisji, tak jak miało to miejsce w Ameryce Południowej - w Chile.

Kolejne doniesienia o pedofilii w Kościele katolickim zbulwersowały internautów:

"Doskonały tekst. Szczegółowa anatomia tuszowania pedofilii. Od oprawcy, przez biskupa, kardynała, aż do nuncjatury. Ukrywanie od co najmniej 1993 roku!!"

"Papież Jan Paweł II tak samo nic nie wiedział o pedofilii ks. Degollado, jak kardynał Dziwisz nic nie wiedział o pedofilii ks. Wodniaka czyli: „Nic nie widziałem, nic nie słyszałem” w wersji katolickiej". 

"Ziobro, czy oni pójdą w końcu siedzieć? Dlaczego ich chronicie?".

"To się dla KK, nie może dobrze skończyć.. Jeszcze ich ciągną za uszy resztki fanatycznych wiernych, ale upadek to kwesta czasu".

    Popierasz MAKOWSKIEGO - kciuk w górę!


+ 1094
- 9

Polub Polityczek.pl