112837362_3190405457710439_6540438842464924005_n.jpg

Politycy Konfederacji od kilku dni krytykują pomysł rządzących dotyczący hodowli zwierząt futerkowych.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział, że zjednoczona prawica przegłosuje w Sejmie zakaz hodowli zwierząt futerkowych.

- Przyszedł taki moment, kiedy możemy się tym zająć na poważnie. Jest gotowy projekt ustawy. To dobra wiadomość, że angażuje się w to młode pokolenie naszej partii. To jest znak zmiany na lepsze. Liczymy na poparcie ponadpartyjne, bo to nie jest kwestia polityczna, tylko związana z humanitaryzmem i z tym wszystkim, co odnosi się do ludzkiej dobroci, uczciwości. Żeby człowiek był dobry. To ustawa, którą poprą wszyscy dobrze ludzie w Polsce - powiedział Jarosław Kaczyński.

Deklaracja ta oburzyła polityków z Konfederacji.

- Rozmawiam z przedstawicielami różnych branż hodowli zwierzęcej. Nie tylko futrzarze są wściekli, zapowiadane przez Kaczyńskiego przepisy uderzą w wiele gałęzi produkcji. Będziemy wspierać hodowców w walce z lewackimi projektami obozu rządzącego. Pożałują tego ataku na rolnictwo - mówi poseł Robert Winnickim.

W takim samym tonie glos zabiera Krzysztof Bosak. - Trzeba protestować. I moim zdaniem do rolników i hodowców powinni dołączyć przedsiębiorcy z innych branż, bo każdy może być potraktowany tak samo - stwierdza były kandydat na urząd prezydenta Polski.

- W jakim sensie uśpienie zwierzęcia gazem albo szybkie zabicie prądem jest „niehumanitarne”? - pyta Bosak i dodaje; - Stwierdzenie, że życie zwierząt w klatce jest nieustanną męką jest dogmatem wiary lewicowej i zarazem antynaukowym kłamstwem.

Na wypowiedzi posłów Konfederacji odpowiadają internauci:

"Niby wolnościowcy, ale spróbuj nie być katolikiem to od razu w mordę".

"Pod parawanem wolnościowców kryję się polski zamordyzm".

"Tacy z nich wolnościowcy a innym prawa do małżeństwa odmawiają".

        Popierasz KONFEDERACJĘ - kciuk w górę!


+ 4
- 264

Polub Polityczek.pl