aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalplplplplplpswwwww.png

Premier Holandii Mark Rutte ma pomysł na nową Unię Europejską. Plan nie zakłada obecności Polski i Węgier.

Zdaniem holenderskiego polityka wspólnota europejska nie powinna tolerować zachowania władzy - w Polsce i na Węgrzech - względem wymiaru sprawiedliwości. Politycy w obu tych krajach chcą podporządkować sobie sądy.

- Przywrócenie UE bez Węgier i Polski - oświadczył Rutte w Parlamencie Europejskim.

Zapowiedź ta ma być jednak ostateczną opcją, jeśli Polska i Węgry utracą praworządność. Premier Holandii wezwał Parlament Europejski do wywarcia dodatkowej presji w tej sprawie, ponieważ Węgry i Polska zawetowały się nawzajem w Radzie Europejskiej.

Wypowiedź holenderskiego polityka potwierdza na swoim profilu społecznościowym europoseł Leszek Miller.

Reakcje internautów:

No i stanie się. Przez PiS zostaniemy w ogonie Europy i wpadniemy w ręce Putinowskiej Rosji... głupi naród wybrał, głupi naród będzie ponosić konsekwencje tego wyboru przez długie lata.

Społeczeństwo jest głupie. Prawda jest taka, że Europa dostrzega, że mentalnie jesteśmy dalej w strefie wpływów Rosji, a ucywilizowanie Polski zajmuje przynajmniej 50 lat.

Dziwi mnie, że polityk tej rangi pozwala sobie na tak odrealnione stwierdzenia. I chyba jeszcze bardziej dziwi mnie, że były polski premier w ogóle je przywołuje... Polityczne Sci-Fi - tyle w temacie.

Szkoda, że mam własną firmę, bo mnie tu już dawno by nie było, lecz jestem odpowiedzialny przede wszystkim za moich wspaniałych pracowników.

     Popierasz Unię Europejską - kciuk w górę!


+ 737
- 14

Polub Polityczek.pl