aaaaaaaaaaaaaaaalprflpfrpfpflfff.jpg

Lider WOŚP-u Jurek Owsiak poinformował o sprzęcie medyczynym - w tym wypadku respiratorach - zakupionym przez fundację dla polskich szpitali.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od początku trwania epidemii COVID 19 mocno angażuje się w pomoc służbie zdrowia, wyposażając ją w niezbędny brakujący sprzęt taki jak maseczki, kombinezony etc.

- W magazynie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy praca wre, a my dokonaliśmy kolejnego zakupu 4 urządzeń do prowadzenia testów na COVID-19 dla Warszawy, Łodzi i Poznania, wraz z 40 tysiącami testów. Wartość całego kontraktu to ponad 10,5 miliona złotych - mówił Owsiak w kwietniu.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zakupiła także wiele łóżek do szpitali.

- Odebrałem z magazynu firmy Paramedica 100 łóżek amerykańskiej firmy Hill-Rom, które już rozjeżdżają się po Polsce, trafiając na oddziały intensywnej terapii wielu szpitali, z przeznaczeniem dla najbardziej zagrożonych pacjentów walczących z koronawirusem o życie. To łóżka najlepszej światowej klasy, których żywotność wynosi przynajmniej 15 lat. Kosztowały 3.249.882 złote - deklarował Owsiak na początku pandemii.

Dzisiaj lider WOŚP-u skierował się za pośrednictwem Facebooka do ministra zdrowia Andrzeja Niedzielskiego. Owsiak wbija szpilkę rządzącym w kontekście respiratorów. Jak wiemy resort zdrowia - jeszcze pod kierownictwem Łukasza Szumowskiego - zamówił za granicą respiratory, które do dzisiejszego dnia nie trafiły do naszego kraju.

- Panie ministrze zdrowia – tak wygląda prawdziwy respirator. 24 respiratory do intensywnej terapii, które udało nam się kupić (więcej po prostu nie było dostępnych) w czasie pandemii od znanej światowej firmy z pakietem gwarancyjnym, kosztowały po około 99 000 za sztukę. Urządzenia są kompletne, z opcją szkoleń, jeśli zajdzie taka potrzeba - pisze Owsiak na swoim profilu społecznościowym.

- Właśnie są dostarczane do wytypowanych (także przez ministerstwo zdrowia) szpitali w Polsce, które walczą z pandemią koronawirusa. Próśb otrzymaliśmy dużo więcej, ale tylko tyle udało nam się kupić prawdziwych respiratorów (24 do intensywnej terapii i 10 transportowych). Ten na zdjęciu trafił do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim - dodaje szef WOŚP-u.

           Popierasz OWSIAKA - kciuk w górę!


+ 734
- 7

Polub Polityczek.pl