Tarczyński.jpg

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyński gościł na antenie TVP INFO. Polityk odnosił się m.in. do przekopu Mierzei Wiślanej.

Przedstawiciel PiS-u bronił pomysłu rządzących ws. przekopu, odnosząc się do wypowiedzi europoseł Róży Thun, która skrytykowała prace na mierzei.

- Przekop Mierzei Wiślanej to zagrożenie dla Bałtyku, temat palący nie tylko dla Polski - stwierdziła europosłanka.

- Pani Róża Thun jest tutaj na lewej flance politycznego myślenia, jeśli chodzi o przyszłość Polski oraz Europy, szczególnie Polski. Nie jestem w żaden sposób zaskoczony, jest to kolejne zachowanie, kolejna postawa, kolejny donos, który ma na celu powstrzymać rozwój wielkiej Polski - skomentował Tarczyński.

Europoseł mówił o osłabianiu Polski przez polityków Platformy Obywatelskiej, kiedy oni byli u władzy.

- Zawsze byli przeciwko, zawsze działali na zasadzie osłabienia Polski.

Tarczyński nie zapomniał o podlizaniu się - na antenie TVP - liderowi zjednoczonej prawicy Jarosławowi Kaczyńskiemu.

- Uważam, że należy się ogromny szacunek, wielkie podziękowanie i pokłon za wszystko, co w swoim życiu zrobił śp. prezydent Lech Kaczyński. Bo jeżeli chodzi o Trójmorze, to była idea, która powróciła właśnie dzięki prezydentowi Kaczyńskiemu. Oddaję mu hołd za wszystko, co zrobił dla Polski, poprzez swoje życie i poprzez swoją prezydenturę. (...) Teraz podobnie, a właściwie tak samo, pracuje i służy prezes Jarosław Kaczyński. Obydwaj byli wyśmiewani - mówię o tym nie bez przyczyny. Trzeba im oddać hołd, bo prezydent Kaczyński oraz Jarosław Kaczyński to ludzie, którzy wdrożyli ideę, której nie ma po stronie liberałów. To jest bardzo ważne, dlatego o nich mówię. Należy im się hołd i podziękowanie, ponieważ to co zrobili zostanie na dziesięciolecia i będzie bezpieczeństwem dla przyszłych pokoleń - mówił europoseł Dominik Tarczyński.

      Popierasz TARCZYŃSKIEGO - kciuk w górę!

+ 6
- 907

Polub Polityczek.pl