aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaleplpflrpfrlpffffff.jpg

Poseł Krzysztof Bosak (KONFEDERACJA) kolejny raz wdał się w sieci w dyskusję na temat zwierząt. Chodzi o zapowiedzi polityków PiS ws. zakazu hodowli zwierząt futerkowych.

Ugrupowaniem, które najbardziej nerwowo zareagowało na słowa rządzących o zakazie hodowli zwierząt futerkowych, jest Konfederacja.

- Uważamy, że w Polsce trzeba wprowadzić nowy porządek prawny w kwestii ochrony zwierząt. (...) Chcemy pokazać, że miarą naszego człowieczeństwa jest to, jak traktujemy zwierzęta. Chcemy zakaz hodowli zwierząt futerkowych oraz uboju rytualnego - oglosił prezes PiS Jarosław Kaczyński.

- Jakiekolwiek nieprawidłowości w działalności gospodarczej nie są podstawą do jej zakazania, ale do efektywnego wprowadzenia standardów, które wspólnie - jako społeczeństwo - uznamy za minimalne. Dotyczy to hodowców zwierząt i wszystkich innych branż. Brońmy wolności gospodarczej! - skomentował Krzysztof Bosak.

- Zakazywanie całych branż ze względu na osobiste preferencje konkretnych obywateli jest sprzeczne z prawem naturalnym i z Konstytucją - dodał poseł Konfederacji.

Na słowa polityka odpowiedział Adam Traczyk z globalLab.pl

- Odwróćmy pytanie: czy zgodne z prawem naturalnym jest istnienie branży, która opiera się na osobistych preferencjach konkretnych zwyrodnialców lubiących torturować zwierzęta czy to dla pieniędzy, czy to dla szpanowania ich furtem?

- Kompromituje się Pan jako ekspert tak sformułowanym pytaniem. Znęcanie się jest sprzeczne z prawem naturalnym. Chów klatkowy jest z nim zgodny - odpowiedział Bosak.

Wątek kontynuował jeden z internautów.

- Prawo naturalne nie ma nic wspólnego z prawami natury. To wymysł Kościoła, aby swoje religijne brednie przedstawiać jako jakiś naturalny porządek. W ten sposób jakby mówią: to nie tylko Bóg i Kościół tak chce, to sama natura tak chce.

Były kandydat na urząd prezydenta Polski nie pozostał l i na te słowa obojętny.

- Przecież natura jest wyrazem Bożego zamysłu więc to jest tożsame - napisał.

W dalszej części wymiany zdań poseł Konfederacji odniósł się do przetrzymywania zwierząt w klatkach.

- Stwierdzenie, że życie zwierząt w klatce jest nieustanną męką jest dogmatem wiary lewicowej i zarazem antynaukowym kłamstwem.

          Popierasz BOSAKA - kciuk w górę!

+ 7
- 200

Polub Polityczek.pl