50304534411_ff75b8611b_c.jpg

Premier Mateusz Morawiecki powitał dzisiaj w Warszawie Swiatłanę Cichanouską.

- Polska jest otwartym domem dla wszystkich Białorusinów, którzy potrzebują pomocy - w ramach naszego programu Solidarni z Białorusią staramy się wspierać ten białoruski głos wolności. Polska wkrótce po sfałszowanych wyborach wezwała do spotkania Rady Europejskiej - cała UE wspiera naród białoruski w jego prawie do wypełnienia swojej woli do życia w demokracji. Europa jest otwarta na Białoruś i dla narodu białoruskiego - mówił Morawiecki.

Szef polskiego rządu przekazał działacze białoruskiej opozycji klucze do willi na Saskiej Kępie w Warszawie.

- Przekazujemy klucze do Domu Białoruskiego, do tej siedziby dla wolnych Białorusinów w Warszawie, by dbali by ta walka o suwerenność, demokrację, zakończyła się sukcesem - to dar narodu polskiego dla narodu białoruskiego - powiedział premier.

EhdcSDFXcAIR90a.jpg

- Naród białoruski się obudził, czujemy się jednym narodem, który zaczął walczyć o swoje prawa. Dla naszego narodu prezydent Łukaszenko nie ma legitymacji. W tym trudnym dla nas momencie zrozumieliśmy, że Białoruś ma też mnóstwo przyjaciół - komentowała Cichanouska.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział także... przedstawienie planu gospodarczego dla Białorusi.

- Przedstawimy również wkrótce plan gospodarczy dla narodu białoruskiego, dla państwa białoruskiego, który ma na celu pokazanie, że Europa jest otwarta na Białoruś. Europa jest otwarta dla narodu białoruskiego. 

Reakcje internautów na zapowiedź Morawieckiego:

Białorusini, uciekajcie!

Naród białoruski tylko na to czekał.

Okradną też Białorusinów? Może im kupią respiratory?

Zostawcie biedaków w spokoju, mało wam tego, co zrobiliście z Polską?

      Popierasz MORAWIECKIEGO - kciuk w górę!


+ 4
- 379

Polub Polityczek.pl