aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalpdlpdlpedddddd.jpg

Senator Wadim Tyszkiewicz skomentował najnowszy ranking zaufania polityków przygotowany przez pracownię IBRIS.

Zwycięzcą i politykiem cieszącym się największym zaufaniem Polaków jest prezydent Andrzej Duda. Tuż za głowa państwa uplasował się premier Mateusz Morawiecki.

Według sondażu IBRIS 52,2. proc ankietowanych oświadczyło że ufa Andrzejowi Dudzie, nie ufa mu natomiast 41 proc.

W przypadku Mateusza Morawieckiego 48,6 proc. ankietowanych ufa szefowi rządu Prawa i Sprawiedliwości, nie ufa - 44,1 proc.

Na trzeciej pozycji uplasował się prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski z zaufaniem 43,5%. Czwarte miejsce dla Szymona Hołownii cieszącego się zaufaniem na poziomie 43,3 proc.

Do rankingu odniósł się senator Wadim Tyszkiewicz, który nie ukrywa niezadowolenia z oceny Polaków.

- Niebywałe, człowiek-guma cieszy się największym zaufaniem Polaków. Nieuczciwie wygrane wybory tylko wzmocniły najgorszego prezydenta w historii kraju, grabarza polskiej demokracji. Niepojęte. Na drugim miejscu największy kłamca spośród wszystkich dotychczasowych szefów rządów w historii Polski. No ewentualnie Nikodem Dyzma może tylko konkurować z obecnym premierem. Licznik kłamstw Morawieckiego bije szybciej niż licznik ścieków z Czajki - komentuje Tyszkiewicz.

- Jak to jest możliwe, że senne i uległe dotąd społeczeństwo Białorusi zrzuca kajdany, a my, ze swoją historią Solidarności, je sobie sami z uśmiechem na ustach zakładamy? No cóż, TPCC: "totalna propaganda czyni cuda". To motto znajdzie się w podręcznikach politologii, patologii... i historii. Niestety IBRIS to w miarę wiarygodna sondażownia. Bardziej niż CEBOS, w której A. Duda miałby chyba 90% poparcia - dodaje senator niezależny.

       Popierasz TYSZKIEWICZA - kciuk w górę!

+ 1012
- 18

Polub Polityczek.pl