aaaaaaaaaaaaaaskeodkodkofkofkffffff.jpg

Wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski zachęca do szczepień przeciw grypie. Senator Prawa i Sprawiedliwości pochwalił się, że on już to zrobił.

Kiedy wielu Polaków odprawianych jest w aptekach z kwitkiem - gdy chcą kupić szczepionkę przeciw grypie, wtedy post w sieci umieszcza Stanisław Karczewski.

Portal TVN24 rozmawiał z kierowniczkami aptek. Farmaceutki skarżą się na braki szczepionek.

- Dwa miesiące temu złożyliśmy zapotrzebowanie na zakup szczepionek do naszych aptek rodzinnych. Mamy zamówienie na ponad 500 sztuk, a otrzymaliśmy cztery - powiedziała Agnieszka Dyl, kierowniczka apteki w Krakowie.

Justyna Łukaszewska, kierowniczka apteki w Gdańsku: Udało nam się zamówić raptem 100 szczepionek, które sprzedały się w ciągu jednego dnia. Od środy nie jesteśmy w stanie zamówić ani jednej szczepionki.

***

Wydaje się, że Karczewski nie ma świadomości, jak wygląda rzeczywistość związana z chęcią zaszczepienia się przeciw grypie. Polityk - jak napisał w sieci - zaszczepił się w wolnej chwili na dyżurze.

Na antenie TVN24 w programie "Rozmowa Piaseckiego" rzecznik rządu Piotr Muller komentował braki związane ze szczepionkami.

- Pamiętajmy, że to jest rynek globalny. Starania rządu są teraz trudniejsze przez to, że w minionych latach nie było tak dużo szczepionek kupowanych dla Polski. Podejmujemy działania, by było ich więcej, ale nie gwarantuję niczego, bo to nie są zakupy rządowe, tylko prywatne - przekonywał rzecznik rządu Mateusza Morawieckiego.

Internauci do Karczewskiego:

"Jak to dobrze, że pan tę wolną chwilę życiu wyrwał ze szponów".

"PiSowski łgarzu, dla normalnych Polaków nie ma szczepionek w przychodniach więc po co ta pokazówka? Gdzie są szczepionki dla 37 mln obywateli?"

"Niby lekarz, a nie wie, że nie wszyscy mogą się szczepić przeciw grypie i jest takich pacjentów spora grupa. Jestem w niej".

"A gdzie szczepionki? Tylko dla wybrańców? W aptece powiedzieli, że jeśli w ogóle dostaną, to pod koniec września. Są zapisy!".

"No tak, dla partyjnych nominatów szczepionek nie zabraknie. Dla zwykłych ludzi, tak".

       Popierasz KARCZEWSKIEGO - kciuk w górę!


+ 3
- 326

Polub Polityczek.pl