aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakoekoddddddddddd.png

W Warszawie otwarta została wystawa poświęcona Lechowi Kaczyńskiemu. Wystawę można oglądać przed Ministerstwem Kultury.

- Wystawa „Lech Kaczyński. Człowiek Solidarności (1949–2010)” to przedsięwzięcie o charakterze edukacyjno-informacyjnym. To 15 tablic przekrojowo prezentujących dorobek zawodowy, społeczny i naukowy Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego na przestrzeni 61 lat jego życia - informuje resort kultury.

W dzisiejszym wydarzeniu udział wzięli m.in. minister Piotr Gliński, prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz przewodniczący "Solidarności" Piotr Duda.

- Droga do wolności nie była ani łatwa, ani prosta. Aby ją przebyć, trzeba było odwagi i wytrwałości ludzi, którzy budowali "Solidarność". Do grona tych ludzi należał Lech Kaczyński – jak głosi tytuł dzisiejszej wystawy: Człowiek Solidarności - powiedział Gliński.

Głos zabrał także brat Lecha Kaczyńskiego, Jarosław.

- Ta wystawa to przypomnienie kogoś, kogo warto pamiętać - jako Polaka, jako patriotę, jako człowieka "Solidarności". 

- Jego zasługi w różnych dziedzinach były wielkie, a część z nich nie jest znana. (...) To fakt mało znany - wskazane jest że odegrał bardzo wielką, może nawet decydującą rolę w powołaniu 17 września 80 r. "Solidarności". Bo przecież ten plan wymyślony przez śp. Karola Modzelewskiego i forsowany prawie od początku września razem ze statutem wydawało się nie miał żadnych szans (...) - tak po prostu było. Trzeba było wymyślić różnego rodzaju chwyty, pociągnięcia, by w pewnym momencie stworzyć taki stan, w którym związek musiał powstać i nikt nie był się w stanie temu przeciwstawić - i to była praca i pomysły mojego śp. brata - mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości. 

        Popierasz Kaczyńskiego - kciuk w górę!

+ 9
- 1592

Polub Polityczek.pl