aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaajigjigtjtggggg.jpg

Była minister edukacji a obecnie europosłanka Anna Zalewska (PiS) gościła dzisiaj w programie "Gość Radia Zet".

Minister edukacji. Radzi sobie bardzo dobrze. To widać. Od 2-3 tygodni codziennie jest w mediach, żeby szczegółowo mówić, w jaki sposób przygotowane są szkoły. By razem z uczniami, rodzicami i nauczycielami przeżyć ten trudny czas.

Pandemia i szkoła. Odpowiedzialność jest wspólna. Jesteśmy w szkole razem z samorządem. Przygotowanie szkół wygląda tak, jak w całej Europie. Musimy monitorować sytuację w szkołach, reagować i zmieniać wtedy, kiedy będzie działo się coś złego.

Lekcje 30 - minutowe. W rozmowie z redaktorem Interii podkreślałam, że są takie rozwiązania, które mogą być proste do zastosowania, właśnie w uzasadnionych przypadkach.

Etap w ministerstwie. Kiedy konstruowany był rząd, obejmowałam mandat europosłanki i zostałam poproszona, by z mandatu zrezygnować, żeby przeprowadzić trudną reformę. To decyzja prezesa Kaczyńskiego i premier Szydło.

Swoje sukcesy. Zacznijmy od 6-latka. W ciągu pierwszych 100 dni oddaliśmy wolność rodzicom. System 8+4, ograniczenie testomanii, nowe podstawy programowe. Od wielu lat prowadzony jest proces powrotu stołówek do szkół, gabinetów pielęgniarskich.

Edukatorzy seksualni i tabletki na zmianę płci. Podczas mojego urzędowania nie było takich przypadków.

Europarlament. Zawsze kandydowałam do PE. Tam chciałam być. Dzięki wyborcom jestem. Zajmuję się tym, czym chciałam się zajmować – przede wszystkim środowiskiem. Zarobki to nie było kryterium, które decydowało o tym, że jestem w PE. Jestem jedyną Polką, która w tej chwili pracuje przy prawie klimatycznym. Zajmuję się m.in. wylesianiem w całej UE, strategią bioróżnorodności. Język angielski jest u mnie coraz lepszy. Cały czas się uczę. Rozumiem, czytam, dużo słabiej mówię. Jeżeli chodzi o Brukselę, wystąpienia na komisji, w PE, to absolutnie nie posługujemy się angielskim tylko swoim ojczystym.

         Popierasz ZALEWSKĄ - kciuk w górę!

+ 2
- 245

Polub Polityczek.pl