aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakoekeodeodkddddd.jpg

Prof. Marcin Matczak skomentował ostatni wywiad prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego dla prorządowego portalu niezalezna.pl

Kaczyński odniósł się w czasie rozmowy to decyzji sędziego ws. artykułów dotyczących Zbigniewa Bońska. Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował o rocznym zakazie - dla dziennikarza Piotra Nisztora - pisania o obecnym prezesie PZPN Zbigniewie Bońku.

- Nie ma zgody na kłamstwa, manipulacje i pomówienia - skomentował Boniek decyzję sędziego Rafała Wagnera.

Zdenerwowania nie ukrywa Piotr Nisztor.

- Orzeczenie jest tym bardziej bulwersujące, że w ramach zabezpieczenia sąd mógł zastosować znacznie łagodniejsze rozwiązanie polegające choćby na opatrzeniu tekstów stosownymi oświadczeniami o trwającym sporze sądowym co byłoby dla czytelnika dostatecznym sygnałem, że informacje lub oceny zawarte w prezentowanej treści są kwestionowane - stwierdza dziennikarz "Gazety Polskiej".

Do decyzji sądu odniósł się Jarosław Kaczyński:

- To w pewnych aspektach przebija komunistyczną cenzurę. Trudno nie odnieść wrażenia, że sąd decydując tak, a nie inaczej, wysługuje się jakimś interesom. (...) Naszym obowiązkiem jest doprowadzenie do tego, by te naruszające prawo wyroki były szybko uchylane, a wydający je sędziowie pociągani do odpowiedzialności dyscyplinarnej, a w konsekwencji usuwani z zawodu. I tylko taka zdecydowana postawa wobec tej niszczącej państwo patologii może przynieść efekty, w perspektywie kilku lat wyeliminować to, co krzywdzi tak wielu obywateli - mówił prezes PiS w rozmowie z niezalezna.pl

Na temat słów Kaczyńskiego postanowił wypowiedzieć się prof. Marcin Matczak z Uniwersytetu Warszawskiego.

- Kiedy Jarosław Kaczyński mówi po 5 latach swoich „reform”, że źródłem polskich kłopotów z praworządnością są sądy, to albo mówi o neosędziach, a więc składa samokrytykę, albo działa w stylu internetowych trolli - prowokuje kompletną bzdurą, by patrzeć, jak porządni ludzie się denerwują.

- Może otoczony przez klakierów, J.Kaczyński myśli, że mu wszystko wolno. Ale tak nie jest - te słowa są skandaliczne i żaden polityk nigdy nie powinien ich wypowiedzieć - dodaje prawnik.

           Popierasz MATCZAKA - kciuk w górę!

+ 795
- 5

Polub Polityczek.pl