aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaldepldpflpflfrrrrrrr.jpg

Generał Mirosław Różański skomentował wczorajsze zachowanie żołnierza w stosunku do ojca Tadeusza Rydzyka.

„Dziękczynienie w Rodzinie” - na uroczystość o takiej nazwie zjechali wczoraj na Kujawy politycy Prawa i Sprawiedliwości. Nie zabrakło prezesa Jarosława Kaczyńskiego, który w czasie swojego wystąpienia wychwalał media kierowane przez Tadeusza Rydzyka.

- Trzeba się w pas kłaniać ojcu dyrektorowi i tym wszystkim ojcom i tym wszystkim ludziom, którzy to niezwykłe dzieło wspierają - powiedział Kaczyński.

Internet rozgrzała fotografia założyciela Radia Maryja z żołnierzem. Wojskowy trzyma parasol nad duchownym.

- Dlaczego PiS tak bardzo chce poniżyć i zniszczyć polską armię? - pyta senator Joanna Sekuła.

- Żołnierz trzymający parasol nad Rydzykiem to jedno, bo już trzymali nawet nad Misiewiczem, gorzej, że państwo polskie pod rządami PiS trzyma nad nim parasol ochronny, w dodatku każąc mu się kłaniać w pas, jak powiedział Kaczyński - napisał jeden z internautów pod zdjęciem.

Do szeroko komentowanego zdjęcia odniósł się gen. Mirosław Różański, według którego czas zmienić rozporządzenie wprowadzone przez ówczesnego szefa Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza.

- Czas sprawy wziąć w swoje ręce i wnioskować za zmianą przepisów wprowadzonych przez Macierewicza, czyli ROZPORZĄDZENIE MINISTRA OBRONY NARODOWEJ z dnia 29 lutego 2016 r.w sprawie zakazu używania munduru wojskowego lub jego części - pisze Różański.

- Czas skończyć z przebierańcami, samozwańczymi generałami, admirałami, osobami używającymi określenia "ŻOŁNIERZ". Na naszych oczach niweczony jest dorobek i wizerunek żołnierza WP, mam świadomość, że wśród adresatów mojego postulatu są ci, którzy do Bartłomieja Misiewicza zwracali się "PANIE MINISTRZE", ale Panowie apeluje do przymiotów , które opisane są w Kodeksie Honorowym Żołnierza Zawodowego Wojska Polskiego - komentuje były Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych.

Źródło/DzienDobryTorun.pl/Fot. Miłosz Zieliński

        Popierasz RÓŻAŃSKIEGO - kciuk w górę!


+ 1729
- 17

Polub Polityczek.pl