48053635692_f0595aa005_c.jpg

Biskup Ignacy Dec pojawił się dzisiaj w Toruniu na uroczystości zwanej "XI Dziękczynienie w Rodzinie".

Biskup świdnicki w czasie swojego wystąpienia mówił o zagrożeniu czyhającym na ludzkość. Zdaniem hierarchy największym niebezpieczeństwem dla ludzi jest... ideologia gender.

Aktualnie najpoważniejszym zagrożeniem ludzkości nie są choroby zakaźne ani głód, ani nawet katastrofy ekologiczne, ale właśnie ideologia gender, która jest nową odmianą marksizmu, szczególnie filozofii Fryderyka Engelsa, która uderza w małżeństwo i rodzinę, sprowadzając ludzi do poziomu zwyrodniałych istot, niezdolnych do przekazywania dalej życia – powiedział biskup.

- Płynące z Zachodu idee liberalnego humanizmu i moralnego permisywizmu i relatywizmu dosięgają dziś rodzinę polską, w której osłabiły się nieco mechanizmy oporu i selekcji, jakie ją znamionowały wobec systemu totalitarnego - dodawał duchowny.

Nie obyło się bez podziękowań dla Radia Maryja i Telewizji Trwam...

- Mamy świadomość, jesteśmy przekonani, że Polska nie byłaby dzisiaj taka, jaka jest, gdyby nie było Radia Maryja, Telewizji Trwam i pozostałych dzieł toruńskich, stworzonych przez ojców redemptorystów. Media te dzięki służbie prawdzie, dzięki finansowej i ideowej niezależności, pozyskują sobie coraz więcej, słuchaczy, telewidzów, przyjaciół i sympatyków - mówił biskup świdnicki.

           Popierasz DECA - kciuk w górę!

+ 7
- 930

Polub Polityczek.pl