aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaafrtjgijyhhhh.jpg

Mecenas Roman Giertych zabrał głos na temat demografii w kontekście rządów polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Miało rodzić się więcej dzieci dzięki programowi "500 plus". Okazało się, że program ten jest programem socjalnym, a nie demograficznym i Polaków nie jest wcale tak łatwo zachęcić pieniędzmi do posiadania dzieci.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce przeznaczyć 600 tys. zł na badanie, które ma odpowiedzieć na pytanie, dlaczego Polacy nie chcą posiadać dzieci.

"Polska znajduje się w bardzo trudnej sytuacji demograficznej" - pisze ministerstwo w dokumencie dot. przetargu.

Zwycięzcy, który przeprowadzi badanie, jeszcze nie wyłoniono. Kwota przeznaczona przez ministerstwo wynosi 595 239 zł brutto, część z tych pieniędzy będzie pochodzić z Europejskiego Funduszu Społecznego

- Drogie mieszkania. Niskie pensje. Dziękuję, poproszę moje 600 tysięcy - komentuje decyzje ministerstwa aktywista miejski Jan Śpiewak.

- To jest hit. Z sondy wśród czytelników Super Expressu wynika, że 77% głosujących woli niższe podatki zamiast 500 plus. 20% chce zachowania programu bez zmian, reszta nie ma zdania. Marlena Maląg powiedziała, że na 500 plus poszło już 120,9 mld zl. Pieniądze przejedzone, dzietność najgorsza od II wojny światowej i większość Polaków woli mieć niższe podatki, niż dostawać pieniądze z 500 plus - wypowiada się dziennikarka Aneta Mościcka.

Na temat dzietności/umieralności głos zabrał także Roman Giertych.

- Okres rządów PiS to największe wymieranie Polaków od wojny. Rocznie tracimy 50 tys. obywateli! - zwraca uwagę prawnik.

       Popierasz GIERTYCHA - kciuk w górę!

+ 505
- 5

Polub Polityczek.pl