640px-2019-09-01_awaria_kolektora_oczyszczalni_Czajka_03.jpg

Urząd Warszawy odpowiada na propagandę polityków obozu rządzącego i przychylnych jemu mediów ws. oczyszczalni ścieków "Czajka".

Rządzący mówią o katastrofie ekologicznej i obwiniają prezydenta Warszawy o kolejną w ciągu roku awarię w oczyszczalni.

Często w sieci możemy natrafić na zdjęcie zamulonej Wisły która - według umieszczających tego fake newsa - zmieniła swoją naturalną barwę w wyniku pojawiających się w niej ścieków. To jest manipulacja umieszczana w sieci przez sympatyków Prawa i Sprawiedliwości.

Wspomniane zdjęcie pojawiło się nawet na profilu społecznościowym dziennikarza TVP Krzysztofa Ziemca.

Ziemiec bardzo szybko doczekał się odpowiedzi.

- Nie trzeba satelity, wystarczy klik prawym przyciskiem - szukaj obraz w Google i już widzimy, że to zdjęcie z co najmniej 2015 roku. Po prostu wody Narwi i Wisły wyglądają inaczej. Teraz można usunąć wpis sugerujący, że to ścieki. Polecam się! - skomentował dziennikarz Patryk Strzałkowski, gazeta.pl

- Zdjęcie ma ponad 5 lat. Inna pora roku. To muł rzeczny, zapewne mała fala powodziowa. Jakieś 3 minuty wystarczą żeby to sprawdzić - zareagował jeden z internautów.

Rzeczniczka warszawskiego ratusza umieściła dzisiaj w sieci nagranie, w którym prostuje kłamstwa dot. zanieczyszczeń w Wiśle.

- Tego nie zobaczycie w TVP: tak naprawdę wygląda miejsce zrzutu ścieków do Wisły - ścieków od początku ozonowanych i czyszczonych mechanicznie - napisała Gałecka.

Zrzut ścieków do Wisły zostanie zatrzymany prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.

- W przyszłym tygodniu wojsko rozpocznie budowę mostu pontonowego. Już niedługo będziemy mogli położyć na nim rurociąg i zatrzymać zrzut ścieków. Kończymy rozmowy z firmami, które pod dnem Wisły wykonają przewierty pod nowy przesył - poinformował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

    Popierasz TRZASKOWSKIEGO - kciuk w górę!


+ 1043
- 21

Polub Polityczek.pl