266406_251376211539333_379186_o.jpg

W Katowicach odbywa się dzisiaj Marsz Równości. Uczestnicy upominają się o prawa mniejszości seksualnych (LGBT).

Przez stolicę województwa śląskiego przechodzi właśnie marsz środowiska LGBT oraz osób wspierających mniejszości seksualne w walce o równię praw. Jest to już IV Marsz Równości odbywający się w Katowicach.

- Marsz Równości ruszył z Placu Sejmu Śląskiego w stronę ronda. Uczestnicy spotkają się z co najmniej czterema kontrmanifestacjami. Mnóstwo policjantów, ok. 700 - informuje Grzegorz Kozieł, radio TOK FM.

Wśród osób publicznych, które pojawiły się dzisiaj na Śląsku znaleźli się m.in. europoseł Łukasz Kohut, poseł Maciej Konieczny czy posłanka Klaudię Jachira.

- Jesteśmy z "Razem Śląsk" na marszu równości w Katowicach. Za nadzieją, równością i prawami człowieka. Przeciwko strachowi, agresji i dyskryminacji. Miłość jest jedna - komentuje poseł Lewicy Maciej Konieczny.

- Dziękuję policji w Katowicach za wyjątkowe powitanie na Marszu Równości, albowiem ledwo się pojawiłam zostałam spisana - opisuje dziennikarka Magdalena Dropek, równość.org.pl.

Przed Marszem Równości w sieci post umieściła posłanka Klaudia Jachira.

- Myślę, że dziś bez problemu wywalczymy szacunek i równe prawa dla osób niehetronormatywnych - napisała posłanka Koalicji Obywatelskiej.

- Pozytywnie się Pani wyróżnia w PO, ale wywalczenie tego teraz jest niestety niemożliwe - zareagowała dziennikarka Aneta Mościcka.

Reakcje internautów:

Podziwiam odwagę i siłę wytrwania. Życzę szczęścia

Nie odpowiedziała mi Pani poseł, ile Pani poseł dostaję za deprawacje. Ile Pani poseł dostaje od LGBT.

Życzę powodzenia. Kropla drąży skałę. Może małymi kroczkami uda się wyedukować niedouczonych.

Bardzo dziękuję, że są jeszcze osoby w polskim sejmie, które walczą o tolerancję.

Brawa za zaangażowanie w słusznej sprawie.

          Popierasz JACHIRĘ - kciuk w górę!

+ 204
- 5

Polub Polityczek.pl