aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalepdpeekpdepdeplepdddddd.jpg

Generał Mirosław Różański zareagował na informację na temat budowy mostu pontonowego w stolicy. Chodzi o awarię w oczyszczalni ścieków Czajka.

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak (PiS) zapowiedział, że wojskowi są gotowi do wybudowania mostu pontonowego na Wiśle. Budowa ma zająć "do trzech dni".

- Wojsko Polskie jest gotowe, żeby najdłużej do 3 dni pobudować most, natomiast ta inwestycja nie jest wciąż przygotowana - mówił Błaszczak na środowej konferencji.

Minister zwraca jednak uwagę, że aby budowa mogla się rozpocząć miasto Warszawa musi spełnić formalności.

- Liczę na to, że miasto stołeczne Warszawa, że administracja warszawska, że administracja prezydenta Trzaskowskiego jednak stanie na wysokości zadania i skoordynuje te wszystkie działania, żeby jak najszybciej most pontonowy powstał.

W budowę mostu będzie zaangażowanych 50 żołnierzy.

- To jest działanie, które wojsko polskie ma przećwiczone, bo niejeden raz budowało mosty pontonowe, zarówno w trakcie ćwiczeń, jak i rok temu. 50 żołnierzy będzie zaangażowanych w budowę mostu pontonowego, potem oczywiście żołnierze będą dyżurować. Ten most musi być sprawdzany - podkreślał Błaszczak.

Głos na temat budowy mostu pontonowego zabrał gen. Mirosław Różański. Zdaniem byłego Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych taki most powinien powstać w dużo krótszym czasie.

- Takie mosty buduje się w ciągu godzin - ocenia Różański.

       Popierasz RÓŻAŃSKIEGO - kciuk w górę!

+ 6001
- 53

Polub Polityczek.pl