jurek-owsiak-lukasz-widziszowski-materialy-wosp.jpg

Jurek Owsiak zareagował na głośną wypowiedź Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka na temat edukatorów seksualnych.

Pawlak, udzielając wywiadu Konradowi Piaseckiemi w TVN24 oskarżył edukatorów o to, że podają dzieciom środki, które prowadzą do... zmiany płci.

- Wychwytują dziecko rozchwiane, zaniedbane, któremu dają jakieś środki farmakologiczne, żeby zmieniać jego płeć bez wiedzy i zgody rodziców i lekarzy - powiedział Pawlak.

Słowa te zbulwersowały opinię publiczną i od wczoraj są szeroko komentowane w mediach społecznościowych. Wiele osób domaga się dymisji Pawlaka z zajmowanego stanowiska.

- Nie wiem, jakie środki farmakologiczne zażywa obecny Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak, ale powinien je jak najszybciej odstawić. I z pewnością nie można pozwolić mu zbliżać się do jakichkolwiek dzieci. A najlepiej także dorosłych - komentuje europoseł Robert Biedroń.

- Skąd oni biorą takich facetów jak Pawlak, który miał być rzecznikiem praw dzieci, a okazał się rzecznikiem głupoty, ciemnogrodu i mentalnego zaczadzenia? Wprawdzie w państwie PiS nawet ktoś tak kompromitujący, jak Gliński może być ministrem kultury, ale dno znów zostało przebite - ocenia publicysta Przemysław Szubartowicz.

Na temat Mikołaja Pawlaka postanowił wypowiedzieć się także lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Powiem Panu krótko: wara od dzieci - skierowal się Owsiak do Pawlaka.

          Popierasz OWSIAKA - kciuk w górę!


+ 457
- 3

Polub Polityczek.pl