aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakeokrofrrrrrrfffff.jpg

Niewielka część społeczeństwa wie o istnieniu Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Równie mało osób kojarzy szefa wspomnianego resortu - Marka Gróbarczyka.

Gróbarczyk w ostatnim czasie zasłynął z dwóch rzeczy; pojawił się na kutrze w obecności prezesa Prawa i Sprawiedliwości oraz z ataku na prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego po awarii w oczyszczalni Czajka.

Jarosław Kaczyński wybrał się w ostatni weekend na Pomorze Zachodnie, aby wypoczywać nad Zalewem Szczecińskim. Skoro woda i ryby - nie mogło zabraknąć ministra od żeglugi w rządzie PiS - Marka Gróbarczyka.

Prawdopodobnie, gdyby Kaczyński wybrał się na mecz piłkarski towarzyszyłaby mu - minister sportu, a gdyby prezes postanowił zdać egzamin na prawo jazdy, to w "L"-ce pojawiłby się minister infrastruktury oraz szef policji.

Egm3BzIXgAEGfYN_1.jpg

- Serdecznie witamy na Pomorzu Zachodnim! Proszę kurs na południe, jakieś 40 mil, po prawej stronie, na pochylni stoi stępka. To Towarzysze Brudziński i Gróbarczyk prom budują. Po kolejnym roku postęp zapiera dech w piersiach bardziej niż przeurocze rozlewisko Świny. Warto! - skierował się do polityków PiS Olgierd Geblewicz, marszałek Pomorza Zachodniego.

Obecność Gróbarczyka na jednym kutrze z Kaczyńskim to nie jedyna rzecz, z jakiej zasłynął w ostatnich dniach minister. Polityk zapowiedział złożenie zawiadomienia do prokuratury w związku z awarią warszawskiej oczyszczalni ścieków Czajka.

- Mamy powtórkę sprzed roku i kolejną katastrofalną awarię Czajki. Warszawskie fekalia znów płyną Wisłą. Trzaskowski nie zastosował się do zaleceń MGMiZS, nie wykonał rurociągu awaryjnego. Ponosi pełną odpowiedzialność za skażenie Wisły. Skierujemy sprawę do prokuratury - oświadczył Gróbarczyk.

Na temat ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej wypowiedział się poseł Sławomir Nitras. Polityk Koalicji Obywatelskiej określa Gróbarczyka "najbardziej groteskowym członkiem rządu".

           Popierasz NITRASA - kciuk w górę!

+ 384
- 4

Polub Polityczek.pl