aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalepleplpffffff.jpg

Dziennikarz Jacek Nizinkiewicz ("Rzeczpospolita") odniósł się do awarii warszawskiej oczyszczalni ścieków Czajka.

Warszawa boryka się z problemami ścieków już drugi raz w ciągu roku. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zwrócił się do rządzących o pomoc w budowie - kolejny raz - mostu pontonowego. Politycy Prawa i Sprawiedliwości wspólnie z rządzącymi w stolicy mają opracować plan naprawczy.

- W ubiegłym roku most pontonowy udało się zrobić w 10 dni. Cały system zaczął działać w 2 tygodnie. 100-procentowe odsysanie i zabranie tego ścieku z Wisły pozwoliło na uratowanie rzeki - mówił dzisiaj na antenie Polskiego Radia Sergiusz Kieruzel, "Wody Polskie".

Minister Mariusz Błaszczak zapowiedział gotowość wojska do budowy mostu. - Wojsko Polskie jest gotowe, aby drugi raz zbudować tymczasowy most na Wiśle, na którym położony zostanie rurociąg.

Sprawę awarii tłumaczy prezydent Rafał Trzaskowski:

- Ponosimy konsekwencje błędnych z przeszłości: z 1999 i 2005 r., o odrzuceniu planów budowy oczyszczalni na lewym brzegu i decyzji, których wynikiem są poważne błędy projektowe całego rurociągu. Dlatego od listopada 2019 r. pracujemy nad zupełnie nowym systemem.

Awaria Czajki nastąpiła w czasie, kiedy miał zostać ogłoszony nowy ruch obywatelski Rafała Trzaskowskiego. Prezydent Warszawy miał też wziąć udział w uroczystościach w Gdańsku z okazji 40. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych.

- Planowałem uczestniczyć w rocznicowych obchodach w Gdańsku. Niestety, z oczywistych względów, musiałem pozostać w Warszawie - skomentował Trzaskowski.

I do tego dziwnego zbiegu okoliczności awarii i konieczności wstrzymania się z ogłoszeniem nowego ruchu politycznego odniósł się dziennikarz Jacek Nizinkiewicz.

      Popierasz NIZINKIEWICZA - kciuk w górę!

+ 1597
- 17

Polub Polityczek.pl