uid_74ce1db5e7ea62f7d7c5cbe8dfa2a6ac1592898134210_width_907_play_0_pos_0_gs_0_height_515.jpg

Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak gościł dzisiaj na antenie programu "Rozmowa Piaseckiego" (TVN24).

Powrót do szkół. Myślę, że wszyscy jesteśmy w miarę przygotowani do tego wielkiego wyzwania. Na pewno duża praca dyrektorów, nauczycieli, rodziców. Gdybyśmy byli bardzo precyzyjni w przepisach rozporządzeń, doszlibyśmy do absurdu i na pewno byśmy wszystkich możliwości nie przewidzieli.

Uczniowie. Dzieci są najlepiej przygotowane do tego, żeby być bezpieczne, dzieci wiedzą, jak się zachowywać, będą miały modne maseczki.

Wychowanie i edukacja. Wychowywanie należy do rodzica, a edukacja do państwa. Dwie różne rzeczy.

LGBT. Jestem w stanie zgodzić się z tym, że są osoby LGBT, tak jest. Ale czy jest jakaś ideologia, idea LGBT i ona może się rozprzestrzeniać, też może się to dziać. Sposób rozprzestrzeniania się pewnej idei, która nie jest zgodna z tradycyjnym polskim rozumieniem patriotyzmu, nie jest dobry.

Pawlak popisał się wypowiedzią na temat edukatorów seksualnych stwierdzając, że są tacy, którzy dążą do zmiany dziecku płci. 

- Znowu dręczy mnie pytanie: czy on naprawdę wierzy w to, co mówi? - komentuje słowa Pawlaka dziennikarka Renata Kim, "Newsweek". 

- Fundamentalizm religijny wyraźnie zastąpił u niego wiedzę i realne spojrzenie na rzeczywistość - mówi posłanka Katarzyna Lubnauer

          Popierasz PAWLAKA - kciuk w górę!


+ 14
- 1954

Polub Polityczek.pl