aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalrfplrpgtggtgggggggggg.jpg

Piotr Semka gościł dzisiaj na antenie Polskiego Radia. Publicysta wypowiadał się w kontekście dzisiejszej 40. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych.

To nie jest rocznica przypominająca o Jarosławie Kaczyńskim ani Lechu Kaczyńskim. Politycy Prawa i Sprawiedliwości wypowiadają się na temat wydarzeń na wybrzeżu najogólniej, jak potrafią, starając się, jak tylko mogą, aby w przestrzeni publicznej jak najrzadziej pojawiało się nazwisko Lecha Wałęsy - a przynajmniej, aby nie było wypowiadane w pozytywnym kontekście.

- Lech Wałęsa był odważny wtedy, kiedy odwaga kosztowała dużo. Jarosław Kaczyński nie był odważny ani wtedy, ani nie jest dzisiaj - wypowiada się adwokat Jakub Wende.

Prezesa PiS i roli opozycyjnej Jarosława Kaczyńskiego w czasach komunistycznych bronił dzisiaj na antenie Polskiego Radia Piotr Semka.

- Mało kto pamięta, że w czasie strajku w stoczni, zatrzymany - bodaj we Wrocławiu - został Jarosław Kaczyński. Cała opowieść o Jarosławie Kaczyńskim, który rzekomo nigdy nic nie robił wynika z tego, że sierpień 1980 i rewolucja Solidarności zmieniła na moment hierarchię opozycyjną - o wiele ważniejsi stali się liderzy regionów, niż ta stara opozycja - mówił Semka. 

Na słowa dziennikarza odpowiedzieli internauci:

"Tak. Brak biletu MPK wstrząsnęło miastem".

"Pewnie go zatrzymali za sikanie pod płotem".

"Wrocławska opozycja go pamięta. Niezbyt dobrze...(śmiech)".

"Ta, przez mamę, nos musiała mu podetrzeć. Niedługo się okaże, że Jarosław z bratem na Westerplatte walczyli i w Powstaniu Warszawskim, tylko przez wrodzoną skromność się z tym nie afiszowali".

"Nachalność, z jaką tow. Semka próbuje "korygować historię" i kreować nieistniejących bohaterów tamtych dni, jest tyleż obrzydliwa, co przeciwskuteczna".

          Popierasz SEMKĘ - kciuk w górę!


+ 30
- 4429

Polub Polityczek.pl