aaaaaaakoedkofkrofrfff.jpg

Proboszcz parafii w Piłce Daniel Wachowiak zareagował na dzisiejszą wypowiedź prezydenta Lecha Wałęsy w czasie 40. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych.

Wałęsa pojawił się dzisiaj na obchodach organizowanych przez miasto Gdańsk.

- To było największe zwycięstwo w dziejach Polski. Ono polegało na pokonaniu starego porządku, a jednocześnie wytworzeniu przekonania u tych pokonanych, aby przyjaciółmi zostali - mówił pierwszy przywódca "S".

Wałęsa odniósł się w czasie swojego wystąpienia do roli papieża Jana Pawła 2 w obaleniu komunizmu. - Nie papież przewrócił komunizm, nie przesadzajmy - stwierdził były prezydent.

Słowa te nie spodobały się proboszczowi Danielowi Wachowiakowi.

- Co za podły człowiek. I od lat bardzo pogubiony. Z potężnym ego niszczącym duszę - napisał duchowny o Wałęsie.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaskeodkeodededeee.png

- Kiedy to prawda proszę księdza. Wałęsa nie powinien tego powiedzieć, bo po co? Ale to nie Papież przewrócił komunizm, ani nie Wałęsa. Mieli swój wkład. Komunizm przewrócił się sam, przez spróchnienie, po popchnięciu go przez Gorbaczowa i Reagana - zwrócił się do księdza publicysta Waldemar Kuczyński.

- To w jaki sposób Lech Wałęsa gospodaruje prawdą jest od lat zatrważające - zakończył proboszcz Wachowiak.

Wypowiedź prezydenta Lecha Wałęsy skomentowała również prof. Magdalena Środa:

- Ileż to musieliśmy czekać lat, żeby Wałęsa z Matką Boską w klapie powiedział, "To nie papież przewrócił komunizm, nie przesadzajmy!" Uff... bo to jednak dzięki jego oszalałej religijności, papież tudzież Duch Święty stali się sprawcami obalenia komunizmu i transformacji - tak jest w szkolnych podręcznikach, a nawet w Muzeum II Wojny Światowej. Gdyby Wałęsa otrząsnął się wcześniej z katolickiego, polskokatolickiego zaczadzenia, to może nie musiałby teraz walczyć o swoją pozycję; hierarchowie zawsze wyczuwają pismo nosem i są gotowi na każde kłamstwo, byleby tylko mieć władzę. Bo jakoś nie słyszę w kościołach, że rząd i podległe mu służby fałszują historię - podsumowuje socjolog Uniwersytetu Warszawskiego.

       Popierasz WACHOWIAKA - kciuk w górę!


+ 91
- 3290

Polub Polityczek.pl