aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakeokdeodkeodeodedddd.jpg

Waldemar Kuczyński wypowiedział się na temat materiału Telewizji Polskiej dotyczącego rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych.

31 sierpnia 1980 roku w Gdańsku parafowano porozumienie między komitetami strajkowymi a rządem PRL.

- Do dziś nie wiem, jak to się stało, że zdarzył nam się taki cud. My nie tylko pokonaliśmy nieprzyjaciół, my ich przekonaliśmy, by zostali przyjaciółmi - mówił dzisiaj Lech Wałęsa podczas 40. rocznicy Porozumień Sierpniowych w Gdańsku.

Na Pomorzu pojawił się dzisiaj m.in. prof. Tomasz Grodzki. - Lider był tylko jeden. I może ktoś uważać, że tworząc fałszywe iluzje i historię, zakłamie rzeczywistość, ale historia się zdarzyła, lider był jeden i on tu stoi, to jest Lech Wałęsa. I czy to się komuś podoba, czy nie, nie damy tego zanegować - podkreślał Marszałek Senatu

Od rana rzadzący, jak i przychylne obozowi władzy media mówiąc o rocznicy Porozumień unikają nazwiska Wałęsy.

- W 40. rocznicę Sierpnia 80. należy pamiętać przede wszystkim o milionach Polaków, którzy wsparli strajkujących i ruch Solidarność. Bez ich pragnienia wolności i woli przemian, zawarcie Porozumień Sierpniowych nie byłoby możliwe - skomentowała była premier Beata Szydło.

W TVP pojawił się krótki spot związany z rocznicą.

- Jesteście gorliwymi dziedzicami propagandy Józefa Goebbelsa i zgrają najgorszych medialnych mend, porównywalnych z najgorszymi czasów PRL. Spot bez podpisywania i bez Lecha to jest właśnie w stylu takich mend - skierował się do pracowników TVP publicysta Waldemar Kuczyński.
      Popierasz KUCZYŃSKIEGO - kciuk w górę!

+ 1964
- 21

Polub Polityczek.pl