32076224732_a6ea0b3be5_c.jpg

Europosłanka Anna Zalewska (PiS) postanowiła zabrać głos na temat awarii warszawskiej oczyszczalni ścieków.

Od wczorajszego dnia głównym tematem poruszanym przez rządzacych, jak i media przychylne partii władzy jest awaria oczyszczalni "Czajka".

- W tym momencie trwają prace nad dwoma scenariuszami awaryjnymi - rurociągiem po dnie Wisły lub na moście Skłodowskiej-Curie. W ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin, poinformujemy, który z nich będziemy realizować - zapowiedział prezydent Warszawy.

- Równolegle pracujemy również nad całkiem nowym systemem przesyłu ścieków z lewobrzeżnej Warszawy - informuje warszawski ratusz.

Do awarii w stolicy odniosła się na swoim profilu społecznościowym była minister edukacji Anna Zalewska.

- Nie doniosę do Komisji Europejskiej, ale zachęcę, byśmy wspólnie ratowali Polaków przed ekologiczną katastrofą - zapowiada europosłanka PiS-u.

- Żeby ograniczyć ilość ścieków, trzeba ograniczyć zużycie wody. Panie Trzaskowski czy ma Pan odwagę powiedzieć to mieszkańcom Warszawy w czasie COVID-19? - dodaje Zalewska w kierunku prezydenta Warszawy.
***

- Nie wiem kto zepsuł rurociąg. Ale wiem kto zepsuł polską edukację - zareagowała Dorota Łoboda, warszawska radna.

Reakcje internautów:

"I Pani ma czelność się odzywać?"

"Zepsuć szkolnictwo - straty nie do oszacowania. Niech się więc pani nie wypowiada na temat katastrof, tylko ciuła te swoje eurosy".

"Niech Pani sobie lepiej przypomni, co Pani zepsuła i jakie będą tego konsekwencje. Jedyne co Pani naprawiła to zęby. Reszta w Pani działalności jest katastrofą".

"Czy to możliwe, że działające przez 18 lat gimnazja, zostały pozamykane w wyniku reformy edukacji napisanej na kolanie? Dzięki czemu mamy podwójne roczniki i chaos? Nie doniosę do Komisji Europejskiej, ale zachęcę, żeby ludzie już nigdy nie pozwolili pani dotykać szkolnictwa".

        Popierasz ZALEWSKĄ - kciuk w górę!


+ 18
- 1509

Polub Polityczek.pl