aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaleplepdlededeeeeee.jpg

Politycy Lewicy jednym chórem z politykami Prawa i Sprawiedliwości atakują prezydenta Warszawy po awarii w oczyszczalni ścieków Czajka.

Gdybyśmy zasłonili nazwiska przy wypowiedziach polityków nt. awarii w stolicy - mielibyśmy problem w odgadnięciu czy wypowiedź należy do przedstawiciela PiS-u, czy Lewicy. Tak rozkładają się komentarze po problemach dotyczących warszawskiej oczyszczalni.

- Dziś ponosimy konsekwencje błędnych z przeszłości: z 1999 i 2005 r., o odrzuceniu planów budowy oczyszczalni na lewym brzegu i decyzji, których wynikiem są poważne błędy projektowe całego rurociągu. Dlatego od XI 2019 r. pracujemy nad zupełnie nowym systemem. Teraz, w związku z awarią, równolegle analizujemy dwa scenariusze awaryjne - rurociąg po dnie Wisły lub na Moście Północnym. Niebawem poinformuję, który z nich będziemy realizować. Naprawa potrwa dłużej niż 3 mies., stąd musimy postawić na trwalsze rozwiązanie niż most pontonowy - mówił w czasie dzisiejszej konferencji prezydent Warszawy.

Tłumaczenie przedstawicieli warszawskiego ratusza nie przekonuje polityków Lewicy, którzy od dzisiejszego poranka atakują prezydenta Warszawy.

- To, co dzieje się od wczoraj w Warszawie to nie tylko katastrofa ekologiczna. To ewidentny przykład zaniedbania, braku troski o dobro wspólne, dezynwoltury. To nie jest atak polityczny. To oskarżenie pod adresem Trzaskowskiego. Warszawiacy i Warszawianki zasługują na czystą Wisłę! - skomentował poseł Krzysztof Śmiszek.

- Chyba tylko potężny ruch społeczny mógłby tu pomoc! - napisał w social mediach poseł Maciej Gdula.


- Ciężko bronić kolejnej awarii. Ewidentnie jest problem z zarządzaniem Warszawą - zaregował Biedroń.

- Czy Lewicy można za cokolwiek krytykować Rafała i PO? Bo mam wrażenie, że w imię jakiejś wydumanej jedności opozycji, panuje działająca w jedną stronę - oni mogą i to robią - cenzura i histeria. Opozycja jest różna i ma często inne poglądy niż PO. Możemy to w końcu uszanować? - dodaje europoseł Wiosny.

Biedroniowi odpowiedział dziennikarz Tomasz Lis. - Wszystko można, ale poważna lewica nie powinna atakować w stylu Jakiego i Ozdoby.

            Popierasz LEWICĘ - kciuk w górę!


+ 4
- 386

Polub Polityczek.pl