11378389_846088715439350_658318913_n.jpg

Politycy Lewicy krytykują prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego w związku z awarią oczyszczalni ścieków Czajka.

To już druga awaria tego typu w nieodległym czasie. Równo rok temu Warszawiacy mieli te same problemy.

- Usunięcie awarii systemu przesyłowego ścieków do oczyszczalni Czajka jest naszym absolutnym priorytetem. Wbrew temu, co mówią rządowe media, nie zlekceważyliśmy żadnych zaleceń po ostatniej awarii, a nad budową nowego systemu pracujemy od listopada 2019 r. - poinformował dzisiaj rano prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Warszawscy urzędnicy uspakajają, że woda w kranach jest bezpieczna.

- W związku z awarią na bieżąco monitorujemy jakość wody w Wiśle. Pracownicy MPWiK codziennie badają jej stan w 14 punktach: 7 w Warszawie i 7 na odcinku Warszawa-Płock. Zapewniamy – warszawska kranówka jest bezpieczna! Ujęcia wody znajdują się 10 km powyżej miejsca zrzutu ścieków.

Do krytyki obozu rządzącego pod adresem prezydenta Trzaskowskiego dołączyli się dzisiaj politycy lewicy.

- Rafał Trzaskowski ma problem, jeżeli chodzi o nadzór nad dużymi inwestycjami. Awaria "Czajki" pokazuje, że od ostatniej awarii nie zostało zrobione nic, żeby uniknąć kolejnej. Warszawski ratusz, powinien służyć miastu i obywatelom miasta, a nie być jedynie strefą komfortu dla polityków Platformy - komentowal dzisiaj w Polsat News poseł Marcin Kulasek.

- Ciężko bronić kolejnej awarii. Ewidentnie jest problem z zarządzaniem Warszawą - wypowiedział się Robert Biedroń.

W social mediach post uderzający w Trzaskowskiego umieścił poseł Krzysztof Śmiszek.

- Ciekawy sojusz PiS-u i Lewicy przy pękniętej rurze ze ściekami. A ponieważ jest to sojusz przeciw Trzaskowskiemu i centrum, w tej tafli z szambem odbijają się prawdziwe interesy części opozycji. Z Kaczyńskim łączy ją wrogość do rozsądnego „libka”, który nie popada w skrajności - ocenia publicysta Przemysław Szubartowicz.
            Popierasz Śmiszka - kciuk w górę!

+ 20
- 855

Polub Polityczek.pl