aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalspepdddddeeee.jpg

Prawniczka prof. Monika Płatek (Uniwersytet Warszawski) wypowiedziała się o Polsce pod rządami polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Powiedzieć, że Polska w ciągu ostatnich 5 lat zniszczyła swój wizerunek na świecie, to tak naprawdę nic nie powiedzieć. PiS uczynił z Polski kraj postrzegany jako państwo bezprawia i braku szacunku dla mniejszości seksualnych.

Pisząc o dokonaniach PiS-u, nie można zapominać o prezydencie Andrzeju Dudzie, którego wypowiedzi na temat LGBT były cytowane na całym świecie.

Mimo wszystko rządzący zapewnili sobie reelekcję u władzy w czasie ostatnich wyborów parlamentarnych a Andrzej Duda został wybrany na drugą kadencję prezydenta Polsi.

Polaków widocznie nie interesuje postrzeganie Polski na świecie, praworządność czy stosunek władzy do środowiska mniejszości seksualnych.

Prawniczka prof. Monika Płatek umieściła post na profilu społecznościowym, w którym pisze o obecnej Polsce.

- Byliśmy miłym krajem z Wałęsą, Janem Pawłem II, Szymborską i Miłoszem. Staliśmy się zbrunatniałą, prymitywną, tępą, hajlująca krainą, z ciągotami do kolejnych pogromów.

Uczona przypomina swoim postem postać Harveya Milka (amerykański polityk, pierwszy mężczyzna otwarcie przyznający się do swojej homoseksualnej orientacji wybrany do Rady Miasta San Francisco).

Na wpis Płatek odpowiedzieli internauci:

"Niestety, ale nigdy nie byliśmy miłym krajem. Nowoczesność i otwartość to było złudzenie i myślenie życzeniowe. W większości ten kraj zawsze był zaściankiem".

"Powrót religii do szkół wyhodował takich obywateli".

"Pani Profesor, urodziłam się socjalizmie, przez 25 lat żyłam w porządnym, demokratycznym kraju, a przyjdzie mi umrzeć e jakiejś groteskowe, katobrunatnej republice bananowej. I to jest okropne uczucie".

"Z tym JP II to Pani nie trafiła, bardziej chronił on interes swojej organizacji niż prawdę".

            Popierasz PŁATEK - kciuk w górę!


+ 847
- 12

Polub Polityczek.pl