aaaaaaaaaaaaaaaaaskdrokofkofffff.jpg

Wiceminister Piotr Patkowski (resort finansów) skomentował na antenie Radia Wnet tzw. podatek cukrowy.

Prezydent Andrzej Duda podpisał wczoraj ustawę wprowadzającą - od 1 stycznia 2021 r - opłatę cukrową. Nowy podatek zostanie także nałożony na popularne "małpki".

Decyzję rządzących o wprowadzeniu nowych opłat krytykują politycy opozycji.

- PiS zarzekał się, że nigdy nie podniesie podatków. Posłowie podpisywali deklaracje, że jeśli zagłosują za taką propozycją - złożą mandat poselski. Dziś Andrzej Duda podpisał ustawę wprowadzającą podatek cukrowy. Hipokryzja to drugie imię PiS - komentuje posłanka Iwona Hartwich.

W takim samym tonie co Hartwich wypowiada się Sławomir Mentzen związany politycznie z Konfederacją.

- Prezydent niskich podatków Andrzej Duda, będący też gwarantem tego, że podatki nie wzrosną, podpisał właśnie ustawę o podatku cukrowym. Wcześniej ustawę poparli posłowie Ziobry, którzy obiecywali, że nigdy nie zagłosują za podniesieniem podatków. Rządzą nami kłamcy i oszuści.

Zmian bronił na antenie Radia Wnet wiceminister finansów Piotr Patkowski (29l.).

- Opłata cukrowa jest opłatą, a nie podatkiem. Ona nie będzie wpływała do budżetu państwa, tylko do budżetu Narodowego Funduszu Zdrowia. W związku z tym my ją oczywiście widzimy w sektorze finansów publicznych, ale w budżecie ona jest niewidzialną pozycją, bo ten strumień pieniędzy będzie kierowany gdzie indziej - przekonywał młody wiceminister.

     Popierasz PATKOWSKIEGO - kciuk w górę!

+ 7
- 1158

Polub Polityczek.pl