aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakewdkeodededdedddddd.jpg

Europoseł Joachim Brudziński (PiS) zareagował na najnowszą aktywność Donalda Tuska.

Tusk udzielił wywiadu naczelnemu tygodnika "Polityka" - Jerzemu Baczyńskiemu.

- Opozycja powinna być krytyczna i bezwzględna wobec władzy, wspólnych interesów szukając z jej wyborcami. Nigdy odwrotnie. Szerzej o Polsce i Europie z Jerzym Baczyńskim w Tygodniku Polityka - pisał Tusk przed publikacją wywiadu.

Były premier w ostatnim czasie krytykował opozycję za sprawę głośnych podwyżek dla polityków. Wielu parlamentarzystów Koalicji Obywatelskiej poparło projekt PiS-u mający przyznać sowite podwyżki klasie politycznej (pomysł upadł w Senacie).

- Perfect Timing Day: przyznać wielkie podwyżki prezydentowi, rządowi i parlamentowi w rocznicę strajku 1980, w czasie rewolucji u najbliższego sąsiada, w szczycie pandemii, kiedy zaczyna się głęboka recesja. Opozycja, która złej władzy podwyższa wynagrodzenie, i to w czasie kryzysu, nie ma racji bytu. Po prostu. Ogarnijcie się, proszę - komentował były premier.

Im większa aktywność Tuska w przestrzeni publicznej, tym większe poruszenie w obozie Prawa i Sprawiedliwości. Do wywiadu w "Polityce" byłego szefa Rady Europejskiej odniósł się na swoim profilu społecznościowym europoseł Joachim Brudziński. Polityk PiS oskarża byłego premiera.

- Wprowadził do polskiej polityki głębokie podziały i agresję. Miną lata zanim te rowy nienawiści zostaną zasypane - pisze Brudziński.

- Tak Pan poseł widzi źródło podziału? Serio? - zareagował ze zdziwieniem dziennikarz Tomasz Lis.

Reakcje internautów:

"Macie obsesje na jego punkcie. To się leczy!!!".

"Podziały wprowadził Kaczyński, o czym doskonale wiesz kłamco:

1990 - podpowiedział Wałęsie wywołanie „wojny na górze”
2005 - PiS straszy pustą lodówką za PO
2006 - my stoimy tam gdzie wtedy, oni stoją tam gdzie ZOMO
2015 - cała Polska z was się śmieje, komuniści i złodzieje"

"Wprowadził? Jeśli tak, to z wielką sztuką ten podział i a zwłaszcza hejt rozwinęliście".

"Bredzisz, rowy i nienawiść to wasza zasługa, doszliście w niej do niespotykanej doskonałości, ale żeby to zrozumieć trzeba mieć rozum. Agresja na ulicach to ty i twoi kumple".

         Popierasz Brudzińskiego - kciuk w górę!


+ 12
- 1559

Polub Polityczek.pl