aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaamdedmedmedddddd.jpg

Mecenas Roman Giertych wypowiedział się na temat Andrzeja Dudy. Chodzi o odznaczenia państwowe wręczane przez prezydenta.

Ostatnim najgłośniejszym odznaczeniem komentowanym w social mediach było przyznanie pośmiertne Orderu Orła Białego - Henrykowi Wujcowi.

"Prezydent RP Andrzej Duda w uznaniu znamienitych zasług dla Rzeczypospolitej Polskiej, za wybitne zasługi w działalności państwowej i publicznej, nadał pośmiertnie Henrykowi Wujcowi – wybitnemu działaczowi opozycji antykomunistycznej – Order Orła Białego.

W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Order wraz listem od Prezydenta RP, przekazała na ręce rodziny Pani Irena Zofia Romaszewska Doradca Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, członek Kapituły Orderu Orła Białego, podczas uroczystości pogrzebowych w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie" - czytamy w oświadczeniu Kancelarii Prezydenta.

Czy trzeba było czekać z odznaczeniem aż do śmierci Wujca? Nie można było tego uczynić za jego życia?

- Odznaczyć pośmiertnie Orderem Orła Białego za zasługi, ale nie być na pogrzebie. Andrzej Duda - nasz polski, narodowy "Machiavelli" - krytykuje Dudę bloger Jacek Liberski.

Do odznaczenia odniósł się na swoim profilu społecznościowym mec. Roman Giertych. Prawnik zwraca uwagę na czas, kiedy Duda chętnie przyznaje odznaczenia.

- Zauważyliście, że PAD daje odznaczenia najchętniej zmarłym? - pisze Giertych.

Reakcje internautów:

"Zmarli mu ich nie zwrócą. Ma przynajmniej pewność, że wstydu nie będzie".

"Dla Władysława II Jagiełły Order Virtuti Militari za Grunwald... albo Order Orła Białego za całokształt... Pewniak... sam nie odmówi, ani rodzina się nie znajdzie aby mogła bruździć... Słuszną linię ma Adrian...".

"No tak. Umarły odznaczenia nie odmówi. Straszne to...".

"Ten drugi argument jest najważniejszy. Limit odmów został wyczerpany w trakcie pierwszej kadencji".

"Dlatego wysłał podopieczną Zofię Romaszewską, bo bał się ten pan pełniący obowiązki prezydenta, że jej nie wypada źle potraktować, ale myślę, że p.Wujec za życia nie przyjąłby tego odznaczenia od niego".

           Popierasz Giertycha - kciuk w górę!


+ 817
- 5

Polub Polityczek.pl