aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalcpedleddddd.png

Muzyk Krzysztof Skiba w swoim najnowszym felietonie wypowiedział się na temat głośnych wydarzeń w Katowicach - marsz nacjonalistów.

Nacjonaliści przemaszerowali przez Katowice (miniony piątek) i wykrzykiwali antylgbt hasła; "J... LGBT", "Zakaz pedałowania", "Chłopak i dziewczyna - normalna rodzina", "Raz sierpem, raz młotem, czerwoną hołotę".

Zachowanie policji można określić jako bardzo wyrozumiałe względem manifestujących. Wiceminister Maciej Wąsik po wielkim oburzeniu internautów wynikającym z bierności mundurowych zakomunikował tylko o zatrzymaniu jednej osoby.

- Policja zatrzymała mężczyznę, który hajlował na demonstracji w Katowicach. Odpowie przed prokuratorem za publiczne propagowanie faszyzmu i nawoływanie do nienawiści - zakomunikował Wąsik.

Do wydarzeń na Śląsku odniósł się Krzysztof Skiba. Muzyk nie szczędzi słów krytyk obecnemu obozowi rządzącemu.

- Oto smutne skutki hodowli tępych wyznawców i pseudo-patriotów uprawianej przez partię będącą u władzy. Karmienie dotacjami skrajnych ugrupowań o charakterze jawnie brunatnym. Niekaranie za "happening" z wieszaniem portretów europosłów, brak reakcji karnej za klepsydry z portretem Pawła Adamowicza, jakby jawnie zachęcające do jego mordu, systemowa nienawiść i pogarda do drugiego człowieka, przykryta pod zatęchłym obrusem z kościelnego ołtarza i pokropiona święconą wodą, przyzwalanie na jawnie rasistowskie zadymy, demonstracje i hasła.

- To nie przypadek, że faszole czują się w Polsce tak pewnie. Że maszerują w centrach miast i kradną nam rocznice historyczne. PiS teatralnie udając, że się nimi brzydzi, nie tylko przyzwala, ale wręcz sponsoruje takich mutantów, by wykorzystać ich niczym nieświeże mięso armatnie w brudnej walce z przeciwnikami politycznymi. Sama władza nie pobrudzi sobie rączek, tylko zrobi to przy pomocy chuliganów odzianych w słuszne koszulki i biało czerwone kominiarki - komentuje Skiba na swoim profilu społecznościowym.

           Popierasz SKIBĘ - kciuk w górę!


+ 742
- 9

Polub Polityczek.pl