EgKtR-YWoAADM0L.jpg

"Inicjatywa Dzikie Karpaty" informuje o działaniach obecnej władzy w kontekście masowej wycinki drzew.

Wycinka Puszczy Białowieskiej, wycinka drzew na Mierzei Wiślanej czy teraz wycinka Puszczy Karpackiej - to"dokonania" polityków Prawa i Sprawiedliwości, które zostaną zapamiętane na lata.

"Inicjatywa Dzikie Karpaty" broni puszczy przed wycinką i donosi jak wygląda jej obecny stan. Sprawą zainteresowała się posłanka Daria Gosek Popiołek.

- Od co najmniej kilkunastu lat pojawiają się plany stworzenia w otulinie Bieszczadzkiego Parku Narodowego, na terenie należącym do leśnictwa Tarnawa, rezerwatu las Bukowy pod Obnogą. To bardzo cenny przyrodniczo teren - zainteresowanych odsyłam do analizy przygotowanej przez Jerzego Szwagrzyka, Jana Bodziarczyka i Annę Bożek - który powinien być pod ochroną. O to walczą aktywiści i aktywiści z Inicjatywa Dzikie Karpaty czy specjaliści i specjalistki z Fundacji Dziedzictwo Przyrodnicze. Niestety, nadleśnictwo podjęło decyzję, by pomimo tego dokonać cięć na terenie tych akurat wydzieleń leśnych - opisuje posłanka Lewicy.

- Dziękujemy posłance Darii Gosek-Popiołek za zainteresowanie losami Puszczy Karpackiej! Takie wsparcie jest szczególnie cenne w czasie, kiedy spotyka nas tyle agresji i nienawiści. Skąd ta fala hejtu? Bo nie mogliśmy bezczynnie patrzeć jak niszczone jest nasze wspólne dziedzictwo. Szukamy każdej możliwej ścieżki - próbowaliśmy rozmów, apeli ludzi nauki, wizji terenowych. Ale wyręby trwają, nic się nie zmienia - stąd blokady. Wiemy, że ludzi, którym leży na sercu zachowanie naturalnych lasów jest więcej. Mówimy także w ich imieniu. Cieszymy się, że do tego wielogłosu dołączyła członkini polskiego parlamentu. Prosimy, apelujemy, przypominamy - las to nasze wspólne dobro, mamy do niego prawo, będziemy o nie walczyć - komentują aktywiści.

 - Brakuje słów, żeby opisać to, co dzieje się w Bieszczadach. Kolejne fragmenty Puszczy Karpackiej zamieniane w fabrykę surowca - pisze Inicjatywa Dzikie Karpaty.

- To jest krótkowzroczna i nieodpowiedzialna polityka prowadzona przez rząd i Lasy Państwowe. Najprościej jest las wyciąć, zniszczyć ekosystem i zlekceważyć ekspercki głos obrończyń/ńców przyrody. Jak nazwać takie działania rządzących w dobie katastrofy klimatycznej? - wypowiada się europosłanka Sylwia Spurek.
           Wstrzymać wycinkę - kciuk w górę!

+ 1207
- 86

Polub Polityczek.pl