29408443127_82c227781a_c.jpg

Wiceszef w resorcie MSWiA Paweł Szefernaker pojawił się dzisiaj na antenie Polsat News. Polityk odnosił się do bieżących tematów.

Białoruś. Państwo polskie jest przygotowane do tego, aby przy uproszczonej procedurze przyjąć Białorusinów, którzy chcieliby do nas przyjechać w wyniku zaistniałej w ich kraju sytuacji.

Władza. Póki rządzi Prawo i Sprawiedliwość, wszyscy będą równi wobec prawa.

Ministerstwo Zdrowia. Następcą prof. Szumowskiego zostanie jego bliski współpracownik, który widział i brał udział w czynnym zarządzaniu w czasie pandemii.

Koronawirus a szkoła. Rolą rządu jest stworzenie takich procedur, które będą sprawdzały się w momencie zaistnienia konkretnych sytuacji. Głęboko wierzę, że wytyczne przygotowane przed Ministerstwo Edukacji Narodowej będą skuteczne.

Odwołanie łódzkiego kuratora oświaty. Pan kurator od dawna był oceniany w taki sposób, że miało dojść do dymisji w sierpniu, przed rozpoczęciem roku szkolnego, tak żeby nowy kurator od września już funkcjonował. Dziś wojewoda łódzki przedstawi okoliczności, w jakich został odwołany kurator oświaty łódzki i wyjaśni te wszystkie wątpliwości naszych koalicjantów.

Wiceministrowi w rządzie PiS odpowiadają internauci:

"Jedno zdanie, które opisuje, dobrze definiuje tę równość: „Mój ból jest lepszy niż twój”".

"Ale jak widzimy, ta równość jest dla niektórych równiejsza. Są w tym kraju również nietykalni i ich żadne prawo nie dotyczy, nawet boskie".

"Ziobro od roku nie może znaleźć hejterów w MS, choć ustalenie kto i co powinno zająć kilka godzin".

"Niezły żarcik. Zwłaszcza w kontekście tej ustawy co ma wam zapewnić wstecznie bezkarność. Kiedy wróci do sejmu?".

"To ja też poproszę ochronę policyjną pod domem 24/7 tak jak Kaczyński".

          Popierasz PiS - kciuk w górę!


+ 5
- 406

Polub Polityczek.pl