34608346830_25b2d25d74_c.jpg

Poseł Rafał Bochenek (PiS) zaapelował do wojewody łódzkiego o przywrócenie na stanowisko kuratora oświaty Grzegorza Wierzchowskiego.

Wierzchowski wyleciał z zajmowanej przez siebie funkcji po krytyce, jaka na niego spadła po wywiadzie udzielonym telewizji Trwam. Były dzisiaj już kurator oświaty nazwał społeczność LGBT "wirusem".

- Wirus "LGBT", wirus ideologii jest znacznie groźniejszy. To jest wirus dehumanizacji młodych ludzi, odebrania im wartości - mówił Wierzchowski.

Ministerstwo Edukacji zdecydowało się odwołać Wierzchowskiego, zaznaczając, że na taką decyzję nie wpłynęła głośna wypowiedź kuratora.

- Na początku ubiegłego tygodnia otrzymaliśmy wniosek od wojewody łódzkiego o odwołanie łódzkiego kuratora oświaty. Minister edukacji Dariusz Piontkowski odniósł się do tego wniosku pozytywnie, po dogłębnej analizie dotychczasowej działalności łódzkiego kuratora oświaty - zakomunikowało ministerstwo.

Do sprawy odniósł się także wojewoda łódzki.

- W piątek 14 sierpnia wystąpiłem z wnioskiem o odwołanie Łódzkiego Kuratora Oświaty. Była to decyzja wielokrotnie konsultowana i omawiana wcześniej z Ministrem Edukacji. Podyktowana głęboką analizą sytuacji w łódzkiej oświacie i nie miała żadnego związku z jego medialnymi wypowiedziami - oświadczył Tobiasz Bocheński.

I to właśnie do wojewody łódzkiego postanowił się zwrócić z apelem poseł Rafał Bochenek. Politykowi PiS zależy na przywróceniu Zwierzchowskiego na stanowisko.

- Panie wojewodo, proszę rozważyć przywrócenie Pana kuratora - pisze były rzecznik rządu Beaty Szydło.

Internauci do Bochenka:

"Naszymi wartościami nie jest porównywanie ludzi do wirusa. W każdym razie nie są to polskie wartości".

"Czy mogę napisać, że Bochenek to choroba i ideologia? Czy dalej będziecie utrzymywać, że macie cokolwiek wspólnego z jakimiś wartościami?".

"Bochenek, ja wiem, że treść podanej informacji cię zwyczajnie przerosła, ale spróbuj przeczytać ją jeszcze raz...".

"Panie Bochenek, proszę rozważyć powrót do meteorologii. Też będzie Pan mógł powalczyć z chmurkami, a nawet z tęczą".

"Jeżeli "nasza kultura i tradycja" to nazywanie ludzi wirusem, odmawianie im człowieczeństwa, to gratuluję! Ja się z takiej "kultury i tradycji" wypisuję w piz.. Obecnie ludzie na wysokich stanowiskach budują własną kulturę chamstwa i próbują to nazwać polską tradycją".

         Popierasz BOCHENKA - kciuk w górę!


+ 7
- 1233

Polub Polityczek.pl