aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalepdlpffrfffffrrrrrrrrr.jpg

Łódzki kurator oświaty Grzegorz Wierzchowski został odwołany ze stanowiska po swoich słowach na temat mniejszości seksualnych.

Wierzchowski mówił na antenie Telewizji Trwam o "wirusie lgbt".

- Wirus "LGBT", wirus ideologii jest znacznie groźniejszy. To jest wirus dehumanizacji młodych ludzi, odebrania im wartości - powiedział kurator.

O słowach Wierzchowskiego zrobiło się na tyle głośno, że został on odwołany z zajmowanej funkcji przez ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego.

- Potwierdzam, że wczoraj otrzymałem informację o odwołaniu mnie z funkcji kuratora oświaty. Widziałem się z ministrem Dariuszem Piontkowskim jeszcze w środę. Nic o tym nie wspomniał - napisał w niedzielę w mediach społecznościowych Wierzchowski.

Byłego już kuratora bronił jeszcze wczoraj m.in. wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski. Polityk obozu zjednoczonej prawicy określił Wierzchowskiego "wzorem".

- Drużyna Ziobro broni Polskę Polaków przed tęczową agresywną lewicową ideologią LGBT. Solidarna Polska nie pozwoli na to, by ktokolwiek w Polsce tracił pracę przez to, że chroni nasze dzieci przed wulgarną ofensywą lewackich środowisk, które walczą z polskimi wartościami! - dodaje wiceminister Kowalski.
***
- Drogi Januszu, twój kolega którego tu wychwalasz chyba stracił fuchę - zwrocił się do Kowalskiego poseł Krzysztof Śmiszek.

Internauci do Kowalskiego:

"Ludzie walczą o swoje prawa, które próbujecie im jeszcze bardziej ograniczyć. A ponieważ wasza władza opiera się o dzielenie Polaków, to teraz atak jest na mniejszość seksualną. Atakowaliście już nauczycieli, lekarzy, matki dzieciaków niepełnosprawnych, ekologów. Słabeusze".

"Przypominam art. 30 Konstytucji i następne. Nikogo nie można dyskryminować, z jakiejkolwiek przyczyny Panie Pośle art. 32 Konstytucji. Pan i Pana koledzy łamiecie Konstytucję".

"Ideolog kurator to kierunek obrany przez pis - najgorsze, co mogło nas spotkać w szkolnictwie po odzyskaniu wolności. Nie sądziłam, że wrócą te czasy, ze n-le będą zmuszani do ideologizacji. Dno dna prowadzące do ogłupiania młodych ludzi. Pokolenie pisu".

"No i widzisz Jasiu! Zostałeś z łapą w nocniku! Znowu zrobiłeś z siebie głupka, jakim zresztą jesteś!".

      Popierasz KOWALSKIEGO - kciuk w górę!


+ 5
- 891

Polub Polityczek.pl