aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaskrofkrfrffff.jpg

Poseł Bartłomiej Sinkiewicz (KO) wypowiedział się na temat głośnych wydarzeń w Katowicach które miały miejsce w piątek.

Środowiska nacjonalistyczne zorganizowały w Katowicach przemarsz o charakterze antylgbt. W czasie jego trwania mogliśmy usłyszeć takie hasła jak; "J... LGBT", "Zakaz pedałowania", "Chłopak i dziewczyna - normalna rodzina", "Raz sierpem, raz młotem, czerwoną hołotę".

Kolejny raz krytykowana jest policja za swoją bierność wobec demonstrujących przeciwników mniejszości seksualnych.

- Polska policja nie reaguje na nazistowskie gesty wykonywane przez mężczyzn, wykrzykujących homofobiczne, pełne nienawiści hasła - wypowiada się dziennikarz Bertold Kittel.

- Policja ochoczo ładuje do radiowozu nastolatków z tęczowym orłem, strzeże smoka wawelskiego, eskortuje pato-furgnetkę jeżdżąca bez pozwolenia, broni asfaltu przed kolorowym proszkiem. Ale na widok hajlujących nazistów boi się i odwraca głowę - krytykuje mundurowych jeden z internautów.

- Tak bezczelnego seansu nienawiści, jak urządzili nacjonaliści w Katowicach, dawno nie było. A wszystko pod okiem policji, która stosuje podwójne standardy. Wobec środowisk LGBT i popierających je osób jest brutalna, a wobec nazioli pobłażliwa - komentuje Renata Grochal, "Newsweek".

Do wydarzeń w Katowicach odniósł się także za pośrednictwem Twittera poseł i były szef MSWiA - Bartomiej Sienkiewicz.

- Zajścia w Katowicach pokazują, że PiS i Kaczyński uruchomili w Polsce ruch złożony z prymitywów i ludzi marginesu społecznego - pisze polityk na swoim profilu.

       Popierasz SIENKIEWICZA - kciuk w górę!

+ 1160
- 10

Polub Polityczek.pl