68752922_535780233895696_3790194012546920309_n.jpg

Poseł Franciszek Sterczewski (KO) wypowiedział się na temat podwyżek dla polityków.

Sterczewski w czasie głośnego głosowania w Sejmie opowiedział się przeciwko podniesieniu pensji klasie politycznej.

- Podwyżki są owszem potrzebne, ale dla lekarzy, dla nauczycielek i innych niedocenianych zawodów. ‬O wynagrodzeniu dla posłów i administracji publicznej możemy i powinniśmy rozmawiać, ale nie gdy publiczny budżet jest osłabiony przez walkę z pandemią, czeka nas recesja, a milionom Polek i Polaków grozi bezrobocie - argumentował polityk.

Poseł skomentował co jego zdaniem powinien zrobić przewodniczący Koalicji Obywatelskiej - Borys Budka.

- Niektórzy przeprosili. Niektórzy wybaczyli. Ale teraz trzeba trzeźwo ocenić skalę porażki, wyciągnąć wnioski z tego błędu, zakasać rękawy i gryźć trawę, by przez najbliższe lata odzyskać zaufanie do opozycji, do polityki i do demokracji. Pytacie w listach co moim zdaniem Borys Budka teraz powinien. Jak go spotkam, to mu powiem, a potem się z Wami podzielę. Wszystkie kluby były za tymi podwyżkami, czyli problemem nie jest jeden Borys, ale oderwanie całej klasy politycznej od społeczeństwa. Szanowni politycy, szanowne polityczki, pora wysiąść z limuzyny i zdjąć krawat.

Sterczewski należy do polityków, którzy działają także bardzo aktywnie poza Sejmem. Uczestniczył m.in. w protestach środowiska LGBT.

- Bronimy tęczy i praw protestujących na wypadek, gdyby ktoś chciał ich nadużyć. Nie odpuszczamy! - mówił poseł w czasie jednej z manifestacji w obronie osób LGBT.

Dzisiaj w oryginalny sposób Sterczewski pojawił się w programie "Onet Rano". Prowadzący program Bartosz Węglarczyk odbył rozmowę z politykiem poruszającym się na rowerze.

- Niecierpliwie czekam na programy Onetu z tramwaju, autobusu i roweru. Jak widać ten ostatni nadaje się doskonale - dodaje polityk KO.

Sterczewski kolejny raz dodał dzisiaj w mediach społecznościowych post, w którym przedstawia swoje stanowisko dotyczące pensji dla polityków.

  Popierasz STERCZEWSKIEGO - kciuk w górę!

+ 772
- 5

Polub Polityczek.pl